Неділя 15 вер. 2024
Черкаська обласна організація ВЕЛ

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ЛІГИ

(створена 14 лютого 1999 року)

1 CherkasyГолова організації – Фоміна Наталія Максимівна, старший викладач кафедри хімії та хімічної технології неорганічних речовин, заступник декана з наукової роботи будівельного факультету Черкаського державного технологічного університету

Голова Наукової ради – Столяренко Геннадій Степанович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної технології неорганічних речовин Черкаського державного технологічного університету

Осередки ВЕЛ у Черкаській області:

Міські: Черкаський, Смілянський, Канівський

Районні: Корсунь-Шевченківський, Чорнобаївський, Монастирищенський, Канівський, Тальнівський 

Сільський: Почапинський

Пріоритетом у діяльності Черкаської обласної організації ВЕЛ є природоохоронна робота.

3 CherkasyЗ 2006 року організація працює в рамках програми з екологічної інформаційно-просвітницької роботи серед різних верств населення щодо пропаганди охорони навколишнього середовища Черкаської області. Програма була створена спочатку на період з 2006 по 2010 рік, потім продовжена – з 2011 по 2015 рік.

На Міжнародному екологічному форумі «Довкілля для України» у 2011 р. Черкаська обласна організація ВЕЛ презентувала свій громадський проект «Екологічна сумка замість пластику», під час якого був проведений майстер-клас з виготовлення та оздобленя сумок з тканини.

Важливим напрямом роботи обласної організації є діяльність, пов’язана із збереженням, розширенням меж природно-заповідного фонду Черкащини, одним із прикладів є участь у програмі щодо створення національного природного парку «Холодний яр».

5 Висадження ялин членами Черкаської обласної організації ВЕЛ

Висадження ялин членами Черкаської обласної організації ВЕЛ

Члени Правління ВЕЛ та Наукової ради є членами обласної Громадської ради при Державній екологічній інспекції, Громадської Ради при Черкаській ОДА.

Було встановлено громадський контроль щодо недопущення введення в експлуатацію та знесення за рахунок організації-замовника двох незаконно побудованих АЗС в м. Черкаси, а саме: у парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення «Сквер Хіміків» та у зеленій зоні – сквер біля заводу «Ротор».

Черкаська обласна та міська організації ВЕЛ проводять щорічно багато різноманітних заходів – це конференції, семінари, презентації, круглі столи: круглий стіл «Харчова безпека. Генетично модифіковані організми в харчових продуктах» (2009 р.); семінар «Впровадження роздільного збору твердих побутових відходів в місті Черкаси. Міжнародний та вітчизняний досвід» (2010 р.); науково-практичний семінар «Технологічні особливості охорони, збереження та лікування багатовікового історичного дерева “Дуба Максима Залізняка”» (2011 р.).

Міські організації та районні осередки беруть активну участь у проведенні традиційних акцій ВЕЛ: «Первоцвіт», «Посади своє дерево», «Мій голос я віддаю на захист природи», «Замість ялинки - зимовий букет», але проводять й свої регіональні заходи. Так, смілянська міська організація вже п’ять роки поспіль проводить акцію «Жовте листя», спрямовану проти спалювання листя, що значно погіршує стан атмосферного повітря і цим самим негативно впливає на здоров’я мешканців м. Сміла. А в Черкасах щорічно проводиться акція «Амброзія- небезпечна рослина».

11 Cherkasy

Нагородження учасників обласного конкурсу «Мій голос я віддаю на захист природи»

За сприяння Черкаської ОО ВЕЛ обласна організація НМЦ «Екологічні ініціативи» ініціювали проведення кампанії «Місто без тютюнового диму».

Акція «Первоцвіт» проводиться щороку з виїздом студентів-екологів на територію заповідників «Холодний яр» та «Білосніжний», де протягом двох тижнів студенти оберігають підсніжники та проводять рейди.

2 CherkasyВсесвітній день водних ресурсів кожного року відзначаємо по різному – це, або фестиваль, або конкурс, а в 2012 році члени ВЕЛ, ВДС «Екологічна варта» та міського екологічного дитячого клубу «Аква», відзначили проведенням в місті громадської екологічної акції «Діти за чисту воду і проти поліетилену!».

Члени Наукової ради Черкаської ОО ВЕЛ опікуються питаннями залучення молоді до природоохоронної науково-практичної роботи, постійно проводять конференції, лекції, створюються умови для цікавої наукової роботи для молоді. Щорічно проводяться обласні молодіжні науково-практичні конференції: «Здобутки молодих науковців на вирішення екологічних проблем Черкащини» (2007 р.); «Екологічно-безпечне використання водних ресурсів Черкащини – шлях до поліпшення якості питної води» (2008 р.); «Регіональні екологічні проблеми Черкащини в контексті переходу до збалансованого розвитку України» (2009 р.); «Роль екологічної освіти у формуванні здоров’я збережувальної компетентності» (2010 р.); «Управління водними ресурсами Черкащини та шляхи їх раціонального використання» (2012 р.).

batareykiОбласна організація ВЕЛ співпрацює з дошкільними закладами області, проводять конкурси, вікторини, акції для дітей дошкільного віку з метою екологічного виховання. Організовано семінар «Методичний супровід організації дитячої життєдіяльності в сфері «Природа». Реалізація краєзнавчого принципу у формуванні екологічної компетентності дошкільника».

Спільно з обласною організацією ВДС «Екологічна варта» був організований та проведений круглий стіл «Поліпшення методик викладання предмету «Хімія» у школах».

4 CherkasyОбласна організація ВЕЛ співпрацює з бібліотеками міста Черкаси та області. Наші активісти виступають з доповідями на семінарах, що проводяться для районних та сільських бібліотекарів. Найактивніше співпрацюємо з обласною бібліотекою для юнацтва ім. В. Симоненка, де започатковано проведення щоквартально екологічних студій за тематикою: «Природа Черкащини», «Земля - наш рідний дім», «Екологічна експедиція у рослинний світ», «Україна − екологічні проблеми і ми», «Озеленення – альтернатива забрудненню» тощо.

6 CherkasyНа базі бібліотек було проводяться презентації видань Всеукраїнської екологічної ліги, обласної організації, різноманітні виставки, фотоконкурси світлин.

З метою поширення досвіду спільної роботи обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка з Черкаською обласною організацією ВЕЛ було видано поради бібліотекарю «Просвітницька місія публічної бібліотеки як фактор розвитку екологічної культури юнацтва».

Проводяться багато різних конкурсів, фестивалів: фестиваль «Свіжий вітер», Всеукраїнський конкурс «Мій голос я віддаю на захист природи», обласний конкурс світлин «В об’єктиві рідний край», фестиваль екологічних казок «В країні ЕКОландії...».

Черкаська ОО ВЕЛ має значний досвід співпраці з органами влади: плідно співпрацює з відділом екології департаменту житлово-комунального комплексу Черкаського міськвиконкому; для підприємств міста Черкаси спільно були проведені декілька семінарів «Раціональне природокористування в місті Черкаси»; «Природоохоронні заходи в м. Черкаси», «Екологічне виховання як шлях до вирішення екологічних проблем в м. Черкаси».

7 Cherkasy

 

Урочисте вручення ведмежаті Велику членського квитка ВЕЛ

Вже більше 5 років Черкаська ОО співпрацює з Дніпровським басейновим управлінням водних ресурсів, зокрема Черкаським регіональним управлінням водних ресурсів. Розроблено плани спільних заходів під гаслом «Збережемо береги Кременчуцького водосховища чистими». Голова обласної організації ВЕЛ Фоміна Н.М. є членом Басейнової ради р. Дніпро.

З метою залучення громадськості дообговорення міської програми «Екологія 2009–2014» проведено круглий стіл «Шляхи до вирішення екологічних проблем міста Черкаси». Було розглянуто громадський аналіз програми і надано багато пропозиції щодо внесення в неї змін.

Члени Черкаської ОО ВЕЛ взяли участь у тренінгу «Організація доступу до публічної інформації в органах влади». Під час проведення тренінгу отримано методичні рекомендації щодо практичного впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації» розроблені громадськими експертами в рамках спільного проекту Європейського союзу та Ради Європи та погоджені з Держкомтелерадіо.

В січні 2012 р. члени Черкаської ОО ВЕЛ виступали з акцією протесту проти знесення ялин біля Черкаської обласної державної адміністрації.

9Черкаська ОО ВЕЛ активно співпрацює зі ЗМІ. Силами членів ВЕЛ кожний захід висвітлюються в газетах «Пресцентр», «Нова доба», «Черкаський край», «Акцент», «Молодь Черкащини» тощо. Представники нашої організації дуже часто є гостями телерадіокомпаній «Рось» та «Вікка».

BukletiЧеркаською ОО ВЕЛ проводиться багато роботи щодо підготовки та видання літератури природоохоронної тематики (книги, брошури, буклети, плакати, листівки тощо), також здійснюється робота щодо видання еколого-інформаційного бюлетеня обласної організації.

Налагоджена міжнародна співпраця. Черкаська ОО брала активну участь в міжнародному проекті «Сприяння Європейським стандартам в українському медійному середовищі» (2010–2011 рр.). Результатом цього проекту стала реалізація понад 20 невеликих окремих проектів – від розмальовки урн у парку до видання книги «Черкаська громада за чисте довкілля». Учасникам проекту було надано можливість ознайомитися із закордонним досвідом дотримання чистоти в місті в м. Глазго в Шотландії та в Лондоні (Великобританія) (2010 р.).

Зараз активісти Черкаської ОО ВЕЛ працюють в міжнародному проекті «Водна гармонія», який дозволяє вивчати досвід Норвегії в очищенні стічних вод.