Середа 19 черв. 2024
Природоохоронні акції

akcii derevoЗ перших днів свого існування пріоритетним напрямом діяльності Ліга обирає природоохоронну роботу. Саме практична діяльність формує відповідальне ставлення людини до природи.

В 1999 році з’являються іміджеві акції Всеукраїнської екологічної ліги, які на слуху в багатьох людей по всій Україні, акції, по яким пізнають Лігу в різних регіонах.

Метою акції «Первоцвіт» є привернення увагу до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин. Щоб запобігти винищенню перших весняних квітів, члени Всеукраїнської екологічної ліги ведуть оперативну роботу – припинення торгівлі первоцвітами, що привозять з Криму, Карпат, складання протоколів на порушників, проведення рейдів, патрулювання на ринках разом з працівниками МВС, та пропагандистську, просвітницьку – роздача листівок, звернень до населення про збереження ранньоквітучих весняних квітів, які хижацькі знищуються заради фінансової вигоди.

akcii lystyaВ ході акції «Посади своє дерево» члени ВЕЛ із залученням широких верств населення висаджують дерева та кущі у парках, скверах, гаях, біля дитячих садочків та навчальних закладів по всій території України, на берегах озер та річок. В 2000 році ВЕЛ розпочала реалізацію проекту «Парк тисячоліть», в рамках якого було створено та облаштовано десятки парків по всій Україні, закладено пришкільні дендроділянки, надана допомога в розвитку колекцій Ботанічних садів. Налагоджена співпраця із зоопарками.

Мета акції «Збережи ялинку» – показати громадянам нашої держави передноворічного вирубування хвойних дерев. У її рамках ВЕЛ щороку проводить широку інформаційно-агітаційну кампанію: розповсюджує листівки та методичні матеріали, організовує конкурс «Замість ялинки – зимовий букет». Серед заходів – патрулювання на ділянках з хвойними насадженнями для їх збереження, в місцях продажу ялинок, щоб виявити порушення.

akcii Posady_derevo_CherkasyВсеукраїнську екологічну лігу з перших років своєї діяльності турбує ситуація з водними ресурсами у державі. У 2001 році починається реалізація соціального проекту «Чиста питна вода – екологічне благополуччя українського народу», започатковано акцію «Нове життя джерел» (розчищення, облаштування та догляд території навколо джерел питної води: колодязів, артезіанських свердловин, бюветів), з 2002 році члени організації беруть участь у всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел».

У 2002 році було розпочато унікальний проект «Рекультивація Кримських згарищ»,в ході якого відновлювали пошкоджену пожежею популяцію сосни Станкевича на території 59 га в заказнику «Мис Айя» (АР Крим). З цього питання було підготовлено методичні рекомендації для пропаганди та поширення досвіду відновлення зелених насаджень, пошкоджених пожежами.

akcii ptahyЗ роками Ліга розширює коло екологічних проблем, якими вона опікується. Було організовано проведення нових акцій: «Громадська інвентаризація зелених насаджень у парках, скверах, на прибудинкових територіях», призначена для забезпечення обліку і контролю за станом зелених насаджень; «Амброзія – небезпечна рослина», мета якої – привернути увагу різних верст населення, державних органів влади та місцевого самоврядування до проблеми поширення карантинного бур’яну – амброзії полинолистої, що спричиняє тяжкі алергічні захворювання; «Громадський контроль за станом об’єктів природно-заповідного фонду», спрямована на захист і примноження неоціненних природних багатств для нинішнього й прийдешніх поколінь; «Врятуй свою річку», метою якої є обстеження екологічного стану річок та їх прибережних захисних смуг; «Жовте листя», мета якої – привернути увагу громадськості до проблеми шкідливості спалювання опалого листя та пожнивних залишків восени. Спалювання листя значно погіршує стан атмосферного повітря і цим самим негативно впливає на здоров’я людей.

akcii strumok1

 

akcii strumok_sevastopol