Вівторок 29 лист. 2022
Новини
Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» продовжує свою роботу. Представники органів державної влади та місцевого самоврядування, науковці, установи, які працюють у…
24–25 листопада в онлайн-форматі відбувається щорічний Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології». У 2022 році Україна веде героїчну і виснажливу боротьбу…
Шановні пані та панове! Запрошуємо Вас взяти участь у Національному Форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який відбудеться 24–25 листопада 2022 року…
Запрошуємо Вас взяти участь у Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який відбудеться 24–25 листопада 2022 року у м. Київ у…
Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор
Шановні пані та панове!
24–25 листопада 2022 року планується проведення Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який відбудеться у м. Київ у форматі онлайн.
Ключова тема Форуму – Дорожня карта реалізації Закону України «Про управління відходами». Організатором заходу є Всеукраїнська екологічна ліга. Форум проводиться за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Форум 3
У 2022 році Україна веде героїчну і виснажливу боротьбу проти російської збройної агресії, наслідками якої є бомбардування великих міст і маленьких селищ, загибель людей. Через обстріли промислових підприємств, місць накопичення небезпечних відходів, об’єктів критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини. На фоні багаторічних проблем поводження з відходами в Україні, сьогодні однією з найгостріших проблем є накопичення відходів війни. Снаряди, ракети та уламки від них, згорілий, пошкоджений транспорт та військова техніка, медичні відходи, акумулятори та руїни будівель, усе це – відходи, які залишаються в містах, селищах, лісах, полях, пляжах, у воді та на нашій землі після бойових дій.
Форум 1
Метою Форуму є визначення пріоритетних шляхів реалізації Закону України «Про управління відходами», вирішення проблем перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля, сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої інфраструктури перероблення відходів, впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів, налагодження та зміцнення транскордонного співробітництва, впровадження засад збалансованого (сталого) розвитку в Україні, реалізація екологічно дружніх, ресурсо– та енергоефективних технологій, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу.
Форум 2
До участі у Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» запрошуються представники органів державної влади та місцевого самоврядування, міжнародних організацій, науковці, бізнес-структури, які працюють у сфері поводження з відходами, підприємства-виробники техніки та технологічного обладнання перероблення відходів, установи, які працюють у галузі екологічної безпеки та охорони довкілля, природоохоронні громадські організації, ЗМІ.
За рішенням Оргкомітету Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» оргвнесок за участь у форумі у 2022 році скасовується. Але ми закликаємо, за можливості, долучитись до збору коштів на придбання термоодягу та технічного обладнання для наших славних захисників. Відправити донат можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/6UHzxPvTso
Звіт про використання коштів дивіться тут: https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league.
Оформлення участі у конференційних заходах:
Необхідно до 15 листопада 2022 року надіслати:
– заповнену реєстраційну форму (бланк додається) на електронну адресу Оргкомітету Форуму: vidhody.org@gmail.com
– текст доповіді, якщо учасник планує публікацію (вимоги до оформлення доповідей додаються) * в збірці матеріалів Форуму.
*Автори мають самостійно пересвідчитися в отриманні Оргкомітетом надісланих реєстраційної форми та доповіді.
До Програми Форуму будуть внесені теми виступів лише тих учасників, які надіслали текст доповіді. Детальний розклад Форуму, електронну версію збірки доповідей та презентації учасників Форуму отримають зареєстровані учасники.
Для контактів та отримання додаткової інформації:
Олена Пащенко +380961744793, +380990554739,+380442893142
e-mail: vidhody.org@gmail.com
Маємо надію на Вашу участь та подальшу співпрацю!
З повагою,
Оргкомітет Національного форуму
«Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»
Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор
У 2022 році Всеукраїнська екологічна ліга відзначає свій 25-річний ювілей. Сьогодні ВЕЛ – це найбільша природоохоронна громадська організація в Україні. Команда ВЕЛ об’єднує відомих вчених, фахівців, громадських активістів, представників місцевих громад, освітян, журналістів, екологічно дружнього бізнесу.
Найгострішим питанням сьогодення є вплив військової російської агресії, яка спричиняє загибель людей, бомбардування великих міст і маленьких селищ, вже зруйновані сотні освітніх, медичних, наукових установ. Через обстріли промислових підприємств, об’єктів військової та критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини, осідають в ґрунті на десятки років. Зникають або скорочуються деякі види трав, квітів, в тому числі і червонокнижних. Від пожеж вигорають цілі лісові масиви. Експерти та активісти ВЕЛ від початку повномасштабного вторгнення фіксують злочини російських окупантів проти довкілля. Всі обласні організації допомагають переселенцям та займаються волонтерською діяльністю, проводять заходи на підтримку ЗСУ.
Всеукраїнська екологічна ліга відмовляється від проведення святкових заходів до свого ювілею, натомість прийнято рішення про збір коштів на придбання обладнання та термоодягу для Збройних Сил України.
Діймо разом на захист України, її довкілля та майбутнього!
Відправити донат можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/6UHzxPvTso
Звіт про використання коштів дивіться тут: https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league
 
ВЕЛ ДЛЯ ЗСУ
 
 
Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор
Внаслідок порушення режиму роботи енергоблоків ЗАЕС тепла вода не потрапляє у ставок-охолоджувач атомної станції. Температура води опустилась до +13˚С, що є критичним для іхтофауни цієї водойми.
Атомна електростанція і водойма-охолоджувач утворюють єдину природно-техногенну систему, функціонування основних елементів якої взаємопов’язані. Наявність риби у водоймі є технологічною необхідністю. Зариблення ставка-охолоджувача Запорізької АЕС проводилось двічі на рік. Це дозволяло підтримувати стандартні параметри гідробіологічного режиму водойми та забезпечувати безпечну роботу АЕС. Оскільки іхтіофауна сприяє зменшенню інтенсивності евтрофікації водойми, виконує функцію контролю над кількістю фітопланктону і молюсків, завдяки чому покращується якість води.
У 2021 році в акваторію водойми було випущено близько 500 тисяч особин риб: товстолоби, білі амури, червоний і дзеркальний короп. Наразі у ставку переважають 2 види риб – тепловодна телапія та азійським сом.
Зниження температури води у ставку-охолоджувачі призвело до масового вмирання риби. Якщо температура води не підніметься найближчим часом, десятки тонн мертвої риби опиняться на поверхні водойми.
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає більш рішучих заходів від Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) для спільних дій у подоланні агресора та ядерного терориста – російської федерації.
 
Джерело: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»», мережа Інтернет
Відео: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»»
П'ятниця, 28 жовт. 2022 Автор
Всесвітня Хартія Природи – міжнародний декларативний документ, який прийнято 28 жовтня 1982 року у Нью-Йорку (США) Генеральною Асамблеєю ООН.
У цьому документі визначені загальні принципи поведінки держав і народів стосовно навколишнього середовища:
– Природу потрібно поважати і не порушувати її основні процеси;
– генетична основа життя на землі не повинна наражатися на небезпеку;
– принципи збереження природи застосовуються до всіх ділянок земної поверхні;
– використання людиною ресурсів суходолу, моря і атмосфери не повинно вплинути на цілісність екосистем і видів, з якими вони співіснують;
– Природу потрібно захищати від негативних впливів внаслідок війни або інших ворожих дій.
 
День прийняття Всесвітньої хартії природи 1
 
 
Всесвітня Хартія Природи визначила пріоритетні напрями екологічної діяльності міжнародної спільноти і вплинула на подальше формування екологічної політики держав світу.
З початку повномасштабного вторгнення росії на території України вплив військової російської агресії, яка окрім людських жертв та руйнацій призводять до знищення природних територій нашої країни.
Експерти ВЕЛ збирають інформацію щодо екологічних злочинів російських окупантів ще з 2014 року. Тоді було проведено дослідження щодо завданої шкоди лісовим насадженням на території Луганської області, експерти нарахували понад 14 мільярдів гривень збитків, завданих ворогом. Також було досліджено забруднення ґрунту й води у Донецькій області – проби ґрунту відбирались на територіях НПП «Святі гори», відділення «Крейдова флора» та Українського степового природного заповідника.
З 24 лютого 2022 року активісти та експерти ВЕЛ почали фіксувати екологічні злочини російських військових проти довкілля.
 
Лісова пожежа
 
Лісова пожежа
 
Зараз російські окупанти знищують оселища та особливо цінні території, де існують різні види тварин і рослин, що несе загрозу для дикої природи та стійкості екосистем в транскордонному контексті. Лісові, лугові та інші екосистеми страждають від пожеж внаслідок обстрілів російських окупантів. Водні екосистеми зазнають забруднення через пошкодження фільтраційних станцій та підриву дамб.
 
Мертві дельфіни
 
Мертві дельфіни
 
Пожежа внаслідок обстрілу поля
 
Пожежа внаслідок обстрілу поля
 
Пожежа на нафтобазі внаслідок обстрілу
 
Пожежа на нафтобазі внаслідок обстрілу (Рівненщина)
 
Зруйновані будинки
 
Зруйновані українські будівлі внаслідок російських обстрілів
 
росія – країна-терорист, яка порушує всі можливі міжнародні зобов’язання, зокрема і принципи Всесвітньої Хартії Природи!
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає рішучих дій від європейських природоохоронних організацій для зупинення російського агресора та збереження природних екосистем для нашого спільного, мирного майбутнього!
Джерела: сайт ВЕЛ
Фото: мережа Інтернет

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи