Субота 25 трав. 2024
Діяльність Вінницької ОО ВЕЛ 2015 рік

Результатом плідної співпраці Вінницької ОО ВЕЛ та Вінницької обласної ради стало прийняття сесією рішення про надання області статусу – зона вільна від ГМО (рішення сесії Вінницької обласної ради від 20 березня 2015 року).

25 березня по 10 квітня Вінницька ОО ВЕЛ взяла участь у заходах, проведених на території області, в рамках якої юні вінничани прибрали біля Вишенського озера, стадіонів міста, вздовж зелених зон, очистили набережну, схили річки Південний Буг, Лісопарк (що по Хмельницькому шосе) тощо. В прибиранні взяли участь понад 30 освітніх закладів міста, серед яких й Донецький національний університет.

В квітні–травні в рамках екологічної акції «Чисте місто починається з чистого двору» для представників громадського сектору Вінниччини встановлені в 10 школах контейнери для сортування ТПВ. Акція проводена згідно з програмно-цільовим напрямком освітнього проекту «Екошкола – школа майбутнього». Проект реалізується відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА та КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

Членами Вінницької ОО ВЕЛпротягом року (щомісячно) проведені круглі столи «Екологічна акція: Батарейкам – утилізація», встановлено контейнери в 20 школах області.

4 червня відбувся круглий стіл «Розроблення та впровадження місцевих планів дій з охорони навколишнього середовища», організатором якого виступила Вінницька обласна організація ВЕЛ. Учасниками засідання стали представники обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, Департаменту екології та природних ресурсів у Вінницькій області, депутати обласної ради, науковці, громадські діячі. Відбулося обговорення питань щодо розроблення місцевих планів дій з охорони навколишнього середовища як інструменту зміцнення екологічної складової збалансованого розвитку, а також обмін досвідом підготовки регіональних програм охорони навколишнього природного середовища.

У вересні члени Вінницької ОО ВЕЛ спільно з управлінням внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністраціївзяли участь у проведенні круглого столу «Стан та перспективи розвитку альтернативної енергетики».

У жовтні членами Вінницького МО ВЕЛ спільно з працівниками Вінницької обласної універсальної бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва проведено круглий стіл «Екологічна безпека продуктів харчування».

За рік силами Вінницької ОО ВЕЛ видано книги та навчально-методичні посібники за авторством Мудрака О. В., Мудрак Г. В:

  • «Стратегія збалансованого розвитку Вінницької області: екологічна складова»;
  • «Особливості збереження біорізноманіття Поділля: теорія і практика»;
  • «Еталони природи Вінниччини»;
  • «Екошкола – школа майбутнього»;
  • Практичні роботи з екології (академічний рівень, рівень стандарту для учнів 11 класу, автори Мудрак О. В., Мудрак Г. В., Опаренюк Г. А.) та інші.