Неділя 13 жовт. 2024
Повідомлення
  • Simple Image Gallery Pro звертає Вашу увагу: Тимчасова папка Joomla!, призначена для зберігання кешу не має прав на запис. Будь-ласка, виправте дозволи, очистіть кеш та спробуйте знову.
Всеукраїнська акція «Громадська інвентаризація зелених насаджень»

Зі зростанням міст, розвитком промисловості стає дедалі складнішою проблема охорони довкілля, створення нормальних умов для життя і діяльності людини. Інтенсивний розвиток промислового і сільського господарства супроводжується значними порушеннями властивостей довкілля.

Зелені насадження наших міст є природними фільтрами забруднень промисловими та побутовими відходами. Цим самим зелені насадження максимально оптимізують природне середовище міста, відтворюючи в ньому необхідні для життєдіяльності суспільства умови. Для цього створюють зелені зони навколо міст та зелені масиви в їхніх межах.

Особливо велику роль зелені насадження відіграють у боротьбі з різними шумами. Гігієнічна норма шумового впливу в населеному пункті не повинна перевищувати 65 дБ, хоч на вулицях з інтенсивним рухом шум може досягати 90–100 дБ. Ефективним бар’єром, що перешкоджає поширенню шуму, є зелені насадження. Встановлено, що шумова хвиля на місцевості, яка засаджена деревами та кущами, через кожні 30 м послаблюється на 10 дБ, у той час як на відкритій місцевості на такій же відстані майже не зменшується.

Чинні будівельні норми передбачають обов’язкові зелені насадження на площі 3 га для житлових районів загального і обмеженого користування та спеціального призначення. Територія загальноміського парку має бути не меншою ніж 15 га. Всесвітня організація охорони здоров’я пропонує, щоб на одного міського мешканця припадало 50 м2 міських зелених насаджень і 300 м2 – заміських. Необхідно також передбачити спеціалізовані дитячі, спортивні, виставкові, зоологічні та інші парки і ботанічні сади.

ВЕЛ вже багато років приділяє увагу питання охороні та збереженню зелених насаджень, оскільки з роками у більшості міст та селищ України стан розвитку та утримання зелених насаджень погіршився. Площа зон зелених насаджень зменшилася приблизно на 6–8 %, а зелених насаджень загального користування – на 13–15 %.

Так, у 1999 році за ініціативи Сумської ОО ВЕЛ було започатковано конкурс «Краще шкільне подвір’я». Мета конкурсу – привернення уваги педагогічних та учнівських колективів шкіл до проблеми екологічного виховання учнівської молоді. Створюючи власноруч чудовий природний оазис, школярі зближаються з природою, закладається фундамент небайдужого ставлення до природи і за межами школи.

У 2004 р. ВЕЛ започаткувала всеукраїнську акцію «Громадська інвентаризація зелених насаджень у парках, скверах, на прибудинкових територіях».

Акція ВЕЛ «Громадська інвентаризація зелених насаджень» призначена для забезпечення обліку і контролю за станом зелених насаджень в якості основи для творення і соціалізації еколого-культурного комплексу в місцевому самоврядуванні. Об’єктами проведення «Громадської інвентаризації зелених насаджень» можуть бути вулиці, сквери, парки, при будинкові території, будь-які інші, довільно обрані ділянки території міста, на яких знаходяться зелені насадження громадського призначення і користування. Громадська інвентаризація не проводиться на земельних ділянках приватної власності. apornk.com

Результати громадської інвентаризації можуть використовуватись для захисту зелених насаджень від знищення, а також і як обґрунтування для вимог про відновлення знищених дерев, кущів. паркі і скверів.

Порядок дій про проведенні акції:

  1. Обрати об’єкт, на якому буду проведено  інвентаризацію зелених насаджень (вулиця, сквер. парк, при будинкова територія. Краще, щоб об’єкт був меншим, але чітко окреслений і доступний для контролю).
  2. Намалювати картосхему обраного об’єкта в такому масштабі, щоб в ній можна було розмістити умовні позначення рослин.
  3. Якщо територія велика, або рослин багато, доцільно карту розбити на декілька сумісних частин.
  4. Можна взяти готову копію плану місцевості у державного землевпорядника
  5. (райдержадміністрація тощо): при необхідності її можна збільшити шляхом масштабного ксерокопіювання і зафарбувати білою фарбою непотрібні для нашої мети позначення.
  6. Можна видрукувати потрібний фрагмент плану місцевості з електронних карт.
  7. Для зручності варто підготувати планшет: звичайну фанерну або картонну пластинку, розміри якої співпадають з розмірами листів картосхеми.
  8. Картосхема до планшету кріпиться канцелярськими біндерами.

Документи

1) Методичні рекомендації щодо проведення акції «Громадська інвентаризація зелених насаджень»

2) Діяльність осередків ВЕЛ в рамках акції

Галерея зображень

{gallery}314{/gallery}