Вівторок 17 трав. 2022

Мета Всесвітнього дня мігруючих птахів - розширити знання людей про мігруючих птахів, їх місця проживання та шляхи пересування на нашій планеті. Вона має глобальне охоплення і є ефективним інструментом, що допомагає підвищити поінформованість жителів планети про загрози, з якими стикаються перелітні птахи, їхнє екологічне значення та необхідність міжнародного співробітництва для їх збереження.

Дрізд співочий

Дрізд співочий

Грак

Грак

Грак Одеська область

Граки, Одеська область

Жайворонок польовий

Жайворонок польовий

Історичною передумовою установи цього Дня стала Міжнародна конвенція з охорони птахів, підписана в 1906 році. Всесвітній день мігруючих птахів був ініційований у 2006 році Угодою про збереження афро-азіатських мігруючих водно-болотних птахів у співпраці з Конвенцією про збереження мігруючих видів тварин як глобальна інформаційно-освітня кампанія, спрямована на створення сприятливих умов для мігруючих птахів та середовища їхнього проживання в усьому світі.

Зозуля звичайна

Зозуля звичайна

Зяблик

Зяблик

Качки

Зграя качок

Сезонні міграції птахів - це щорічні перельоти пернатих на значні відстані з місця їх гніздування до місця зимівлі і назад. Міграція птахів, є одним із індикаторів біорізноманіття, здоров'я екосистеми, змін клімату. Більшість птахів здійснює переліт на висоті від 500 до 2000 метрів, проте, деякі летять на висоті більше 6800 метрів, лебеді - 8000 метрів, а гірські гуси - 9000 метрів. Міграційні шляхи – географічно встановлені та незмінні упродовж тривалого часу характеристики безпосереднього переміщення птахів та приурочені зазвичай до русел річок чи гірських хребтів. Всеукраїнська екологічна ліга щорічно проводить тематичні заходи присвячені цій даті.

Кулик сорока

Кулик-сорока

Ластівка міська

Ластівка міська

Лебідь

Лебідь

Внаслідок військової агресії Росії на території України екосистеми зазнають нищівного впливу та деградації, страждають і мігруючі птахи. Під час війни птахи страждають через руйнування місць гніздування, значний рівень шуму через обстріли, рух важкої техніки. Ведення боїв у лісах негативно впливає на птахів, найбільші ризики в таких екосистемах для птахів є розлякування в результаті бойових дій, вирубування лісу, пожежі спричинені обстрілами і підпалювання трави. Під загрозою знаходяться і птахи, які гніздяться у лісах на Півночі України, які постраждали від військові дії, там живуть рідкісні птахи, зокрема червонокнижний вид — чорний лелека.

Лелеки в с. Мощун Київська область

Лелеки у зруйнованому селі Мощун, Київська область

Лелека і ракета

Лелека у полі поряд зі снарядом

У національному природному парку «Меотида» окупанти риють окопи, руйнуючи місця гніздування птахів водно-болотного комплексу таких, як мартин каспійський, кулик-сорока, пелікан чубатий і крячок рябодзьобий. Чисельність птахів цього року скоротиться, адже вони не зможуть нормально провести сезон розмноження. В Одеській області упродовж квітня на території національного природного парку «Тузловські лимани» виявлено вісім локацій загибелі граків загальною чисельністю приблизно 500 птахів внаслідок впливу військових дій.

Мартин каспійский

Мартин каспійський

Сіра чапля

Сіра чапля

Чорний стриж

Чорний стриж

Шпак звичайний

Шпак звичайний

Експерти Всеукраїнської екологічної ліги зауважують, що вплив війни, розпочатої Росією в Україні, на птахів буде залежати від тривалості та інтенсивності дії негативних чинників.

Джерела: національний природний парк «Меотида», національний природний парк «Тузловські лимани»

Фото: соцмережі

В акваторії Чорного моря масово гинуть дельфіни через військові дії російських загарбників! За останній тиждень на узбережжі Одещини та тимчасово окупованого Криму викидається все більше дельфінів. В Туреччині ще з кінця лютого зафіксували зростання смертності серед цих ссавців у Чорному морі.

У Чорному морі мешкають три види дельфінів: афаліна чорноморська (Tursiops truncatus ponticus), білобочка чорноморська (Delphinus delphis ponticus) та азовка (Phocoena phocoena relicta). Всі вони занесені до Червоної книги України, тому їхній вилов та комерційне використання заборонені.

nzm 469

Активісти Всеукраїнської екологічної ліги упродовж багатьох років займаються питанням охорони дельфінів від жорстокого поводження (Детальніше на сайті: https://www.ecoleague.net/diialnist/kampanii-na-zakhyst-dovkillia/zakhyst-delfiniv-vid-zhorstokoho-povodzhennia ).

Через військові дії на дельфінів безпосередньо впливають обстріли снарядами з надводних і підводних човнів, використання військових гідролокаторів, опромінення навігаційних приладів ворожих суден.

Дельфін 1

Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден російських окупантів, а це виводить з ладу їх органи слуху, вони втрачають орієнтацію, як наслідок дельфіни викидатися на берег та гинуть. Визначити масштаби катастрофи вздовж українського узбережжя важко, адже через бойові дії обстежити усі ділянки вздовж моря неможливо.

Загиблі дельфіни на березі Чорного моря

Війна в Україні знищує оселища та особливо цінні території, де існують різні види тварин, що несе загрозу для дикої природи та стійкості екосистем в транскордонному контексті. Тварини гинуть чи отримують поранення від мін, стрілецької зброї, пожеж, стресу від переміщення важкої техніки.

Всеукраїнська екологічна ліга вимагає від рішучих дій від європейських природоохоронних організацій для зупинення російського агресора та збереження біорізноманіття.

Мертвий дельфін

Російські окупанти влучили ракетою в заповідну частину острова Хортиця, почалась пожежа.

Національний заповідник «Хортиця» – це науково-дослідна та рекреаційно-освітня установа, яка здійснює охорону пам'яток історії, культури та природних об'єктів, збирає, вивчає, зберігає та популяризує пам'ятки, пов'язані з історією Запорізького краю та Запорізького козацтва. Утворений у 1965 році, заповідник об’єднав однойменний острів і прилеглі острови та скелі: Байда, Дубовий, Ростьобин, Три Стоги, Середня, Близнюки та урочище Вирва на правому березі Дніпра.

Хортиця 1

Острів Хортиця – це унікальний біокомплекс, на території якого зібрано майже всі види ландшафтів, характерних для півдня України. На території заповідника налічується 1092 види рослин, що становить 72 % від загальної кількості видів флори Запорізької області та більше 250 видів тварин. Плавні Хортиці є зоною абсолютної заповідності, тут заборонено будь-яке втручання людини.

Хортиця 2

Зараз агресор веде бойові дії на території 900 об'єктів природно-заповідного фонду площею 12 406,6 кв км (1,24 млн га), що становить близько третини площі природно-заповідного фонду України. Під загрозою знищення знаходяться близько 200 територій площею 2,9 млн га.

Дії російських збройних сил під час вторгнення грубо порушують права громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Відповідно до I Протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, який стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, прийнятого у 1977 році, від держав, які ведуть війну, вимагається захищати природне середовище від «масштабних, довготривалих і серйозних уражень», та забороняються методи чи засоби ведення війни, «які мають на меті або можуть призвести до» заподіяння такої шкоди.

Хортиця плавні

24-й Принцип Декларації Ріо про навколишнє середовище та розвиток проголошує, що війна за своєю суттю є руйнівною для сталого розвитку. Тому держави поважають міжнародне право, що забезпечує захист довкілля під час збройного конфлікту, і, якщо необхідно, а також співпрацюють заради його подальшого розвитку.

Осередки Всеукраїнської екологічної ліги збирають факти щодо екологічних злочинів Росії на території України. Російські військові злочинці мають бути покараними!

Хортиця плавні 1

Джерела: Запорізька обласна державна адміністрація, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Фото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, соцмережі

Площа заповідних територій України уражена війною

У Херсонській області вогонь охопив ліси біля сіл Геройське та Іванівка, але російські окупанти не дозволяють гасити пожежу. З 25 квітня по 2 травня пожежі охопили понад 800 га лісу на окупованій території Херсонщини.

Загалом кількість пожеж у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року для Херсонської області зросла у 2,6 разів, середня площа пожежі зросла у 16 разів. Від початку 2022 року в лісах України вже ліквідовано 86 пожеж на площі 438 га, що в 11 разів більше від кількості та в 78 разів більше від площі загорянь за аналогічний період 2021 року.

Пожежа Херсонська обл

Лісові пожежі істотно впливають на стійкість лісових екосистем, формування кругообігу вуглецю, тепловий режим ґрунту, забруднення поверхневих і підземних вод, а також завдають великої шкоди рослинному і тваринному світу. Через пожежі різко погіршуються умови природного відновлення лісів, вони призводять до утворення пустирів, зміни хвойних порід деревостанами малоцінних листяних порід. Екологічні наслідки від лісових пожеж полягають в забрудненні атмосферного повітря вуглекислим газом і продуктами піролізу лісових горючих матеріалів, вигоряння кисню. З лісовими пожежами в повітря потрапляють частинки сажі, тобто вуглець і продукти неповного згоряння деревини. Різні органічні речовини, в числі яких багато фенольних сполук, які мають мутагенні і канцерогенні властивості. Задимлення повітря веде до погіршення мікроклімату землі; збільшення числа туманних днів, зменшення прозорості атмосфери і зумовленого ним зниження видимості, освітленості, ультрафіолетової радіації.

Всеукраїнська екологічна ліга закликає дотримуватись правил та не відвідувати ліси громадянам, особливо в регіонах, які нещодавно звільнили від окупантів.

Пожежа Херсонська обл 1 ДСНС

Джерело: Держлісагентство https://forest.gov.ua/

Фото: https://www.pravda.com.ua/news/2022/05/7/7344742/

9 травня 1992 року – День прийняття Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату (Нью-Йорк, США)

Повінь в Карпатах

Повінь в Карпатах

Повінь в Карпатах 1

Одним з важливих і всеосяжних питань глобального рівня є проблеми зміни клімату та якості атмосфери. Щороку в Україні в атмосферне повітря викидається значна кількість забруднювальних речовин. На одну людину за рік їх припадає близько 150 кг. Майже 65% викидів до війни утворювали стаціонарні джерела забруднення промислових підприємств, які мають велику зношеність основних фондів виробництва. Це насамперед підприємства добувної та металургійної промисловості, які здійснюють близько 40% усіх викидів забруднювальних сполук.

Запоріжсталь

Запоріжсталь

З початком воєнного вторгнення внаслідок ракетних обстрілів виникають пожежі на підприємствах, зокрема хімічної промисловості, природних екосистемах. Під час детонації ракет та артилерійських снарядів утворюється низка хімічних сполук: вуглекислий газ (CO2), чадний газ (CO), водяна пара (H2O), бурий газ (NO), закис азоту (N2O), діоксид азоту (NO2), формальдегід (CH2О), пари ціанистої кислоти (HCN), азот (N2), а також велика кількість токсичної органіки, окислюються навколишні ґрунти, деревина, конструкції. Під час вибуху всі речовини проходять повне окиснення, а продукти хімічної реакції вивільняються в атмосферу.

лісова пожежа

Лісова пожежа внаслідок обстрілу російськими військами

пожежа нафтобаза Рівне

Пожежа на нафтобазі внаслідок обстрілу російськими ракетами, Рівненська область

Метою Конвенції РКЗК є досягнення стабілізації концентрацій парникових газів в атмосфері на такому рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему. Такий рівень має бути досягнутий у строки, необхідні для природної адаптації екосистем до зміни клімату, що сприятиме забезпеченню подальшого екомномічного розвитку на стійкій основі. Основою дії Рамкової конвенції ООН про зміну клімату є принцип загальної, але диференційованої відповідальності сторін за кліматичні зміни, що відбуваються.

Сторони Конвенції поділяються на 3 категорії:

– країни з перехідною економікою, у тому числі Україна, що прийняли на себе особливі зобов’язання щодо обмеження викидів;

– країни, що прийняли на себе особливі зобов’язання фінансового характеру для допомоги країнам, що розвиваються, та країнам з перехідною економікою, у тому числі шляхом надання екологічно чистих технологій;

– країни, що розвиваються, яким надається науково-технічна й фінансова допомога в дотриманні зобов’язань щодо скорочення викидів парникових газів.

Верховним органом РКЗК ООН є  Конференція сторін конвенції (Conference of the Parties, COP) на якій країни-учасниці збираються щороку. Найвідоміша з них відбулася в 1997 році в японському місті Кіото, на якій був прийнятий Кіотський протокол. У ньому зафіксовано скорочення викидів парникових газів до певного рівня усіма промислово розвинутими країнами.

Забруднення повітря 2

Конвенція підписана 165 державами, має 192 договірних сторін. Україна ратифікувала її в 1996 році.

Всеукраїнська екологічна ліга упродовж багатьох років проводить практичні наукові конференції, круглі столи, просвітницькі заходи присвячені цій даті.

Забруднення повітря 1

Для того, щоб привернути увагу до можливості використання відновлюваних джерел енергії, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe) з 1994 року ініціювало проведення щорічного Дня Сонця. Сонце являє собою могутнє джерело енергії, без якої неможливе життя всього живого на Землі. Воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітні хвилі – від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання істотно впливає на Землю – нагріває її, дає світло й тепло, необхідні для життя.

Solar Map of Ukraine

Заходи, пов’язані з проведенням Дня Сонця, включають: дні відкритих дверей сонячних та енергоефективних будинків – як експериментальних, так і приватних, щоб переконати в реальності і корисності здійснених й здійснюваних проектів; дні відкритих дверей дослідних і проектних інститутів, що дає можливість широкій громадськості ознайомитися з новітніми досягненнями; конкурси, змагання, пробіги «сонячних» автомобілів, електромобілів; виставки та зустрічі з громадськістю в міських і торгових центрах, зелених зонах та інших громадських місцях; круглі столи для обговорення технічних, економічних та соціальних аспектів використання відновлюваних джерел енергії; семінари «Сонячний тиждень», які організовують за тиждень до або після Дня Сонця, які дають змогу ознайомити архітекторів, інженерів комунальних служб, власників будинків, шкільних вчителів з новими можливостями сонячної енергетики; конкурси шкільних проектів з вивчення сонячної енергетики та діючих моделей пристроїв та іграшок, що працюють на сонячній енергії; конкурси малюнків на теми «Використання сонячної енергії», «Сонце в нашому житті», які є чудовим доповненням до Дня Сонця, а сам процес творчості допомагає усвідомити важливість тематики серед дітей, вчителів, батьків та громадськості.

Дніпропетровська обл СЕС

СЕС у Дніпропетровській області

Для України питання розвитку альтернативної енергетики є особливо актуальними, враховуючи високий рівень споживання енергоресурсів порівняно з розвиненими країнами та достатньо високу енергетичну залежність від імпортних джерел енергопостачання. Станом на 01.01.2022 року в Україні працювало 358 сонячних електростанцій (СЕС) загальною потужністю 9 656 МВт. Однак військове вторгнення Росії не лише зупинило розвиток галузі, а завдало руйнівних збитків.

Соняча станція у домогосподарстві

Сонячна станція у домогосподарстві

Близько 60% промислових сонячних електростанцій зосереджені у південних та південно-східних областях України, де відбуваються активні бойові дії. У цих регіонах постраждало 30-40% електростанцій, втрачено – 1120-1500 МВт від встановленої потужності.

У Харківській області знищено 100% генеруючих потужностей сонячних станцій. Значно постраждали промислові сонячні електростанції, які розташовані у Миколаївському енергетичному вузлі.

Родникове СЕС

Статистика розміщення приватних СЕС та накладання її на місця обстрілів населених пунктів в Україні показує, що оціночно зруйновано близько 280 МВт (24 %) встановленої потужності.

Всеукраїнська екологічна ліга вважає за необхідне розвивати в Україні альтернативні джерела енергії та розробити механізми відновлення галузі сонячної енергетику після закінчення війни!

solar

Вівторок, 26 квіт. 2022 Автор

Президенту України

ЗЕЛЕНСЬКОМУ Володимиру

Прем’єр-міністру України

ШМИГАЛЮ Денису

Голові Верховної Ради України

СТЕФАНЧУКУ Руслану

Сім нагальних кроків для захисту довкілля та успішної євроінтеграції

Ми – представники екологічної громадськості України. Від початку війни ми працюємо на перемогу над агресором. Але ми не можемо залишити осторонь питання збереження довкілля України.

Російське вторгнення – це трагедія. Але це також вікно можливостей. Можливостей забезпечити вищий рівень безпеки та добробуту українців. Зараз Україна як ніколи близька до інтеграції з ЄС. Чи буде процес успішним? Залежить також від того, як наша держава захищатиме довкілля.

Охорона довкілля започаткована в Європі ще в червні 1972 року Стокгольмською міжнародною конференцією, на якій вперше обговорювалася концепція сталого розвитку, були розроблені 26 принципів збереження довкілля. Ці принципи лягли в основу всіх подальших міжнародних екологічних договорів, стали основою наскрізної екополітики країн ЄС.

Ми, і не тільки, давно працюємо над гармонізацією українського та європейського довкіллєвого законодавства. Є окремі успіхи. Однак більшість ключових екологічних законопроєктів і досі не ухвалені. Деякі з них прямо передбачені Угодою про асоціацію Україна-ЄС. А без сучасного природоохоронного законодавства євроінтеграція під загрозою.

Ми переконані, що довкіллєві реформи потрібні зараз як ніколи! Це база українського зеленого курсу й сталого повоєнного відновлення країни. Це шанс продемонструвати, що Україна – держава, де довкілля є одним з пріоритетів, що забезпечує добробут громадян у довгостроковій перспективі. Цей шлях містить сім нагальних кроків, сім законопроєктів, які потребують ухвалення.

Ми також переконані, що довкілля є пріоритетом навіть під час війни. Тому нас дивують деякі антиекологічні законопроєкти, ухвалені в березні цього року. Це рух у напрямку росії, а не ЄС.

Ми вимагаємо якнайшвидшого ухвалення семи законопроєктів, надважливих для захисту довкілля та успішної євроінтеграції:

  1. 3091 (Про державний екологічний контроль).
  2. 6004-2 (Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля).
  3. 2207-1д (Про управління відходами).
  4. 4461 (Про території Смарагдової мережі).
  5. 4197-д (Про ринок деревини).
  6. 5413 (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони та збереження особливо цінних ділянок природних водойм та водотоків).
  7. Законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення функціонування окремих довкіллєвих норм (потребує реєстрації).

Ці сім кроків мають бути впроваджені прямо зараз, без жодних зволікань. Ми готові до будь-якої співпраці для збереження довкілля України!

З повагою,

МБО “Екологія-Право-Людина”

ГО “Центр екологічних ініціатив “Екодія”

ГС “Всесвітній фонд природи-Україна” (WWF-Україна)

ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” (ДКП-Україна)

ГО “Українська природоохоронна група”

Ініціативна група “Free Svydovets”

ГО “Екоклуб”

Українська кліматична мережа

ГО “Центр міжнародного співробітництва і впровадження проектів”

Національна екологічна рада

Всеукраїнська екологічна ліга

Black Sea NGO Network

Українська екологічна академія

ГО “Зелена генерація”

ГС “МУСІ”

ГО SaveDnipro / SaveEcoBot

ГО “ЧИСТЕ МІСТО-КР”

ГО “Досить труїти Кривий Ріг”

ГО “Еколтава”

МГЕО “Наш дім – Манява”

ГО “Дзига”

Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «Форза»

ГО Zero Waste Society

ГО “Флора”

ГО “Екосфера”

ЕГО «Зелений Світ»

ГО «Екосенс»

Неділя, 24 квіт. 2022 Автор

Всесвітній день захисту лабораторних тварин відзначається щороку 24 квітня.

Цей день був заснований Міжнародною асоціацією проти експериментів на тваринах у 1979 році та підтриманий ООН. Спочатку він відзначався зоозахисними організаціями тільки в декількох країнах, а сьогодні вже по всьому світу активно розвивається рух проти вівісекції, який підтримують активісти різних громадських організацій.

Вівісекція – це операція, проведена для експериментальних цілей на живому організмі, як правило, тварини з центральною нервовою системою, для перегляду внутрішньої структури організму. Цей термін з'явився у 1880-х роках і використовувався для негативного опису експериментів на живих тваринах.

Поняття «лабораторна тварина» склалося в кінці ХІХ століття у зв’язку з бурхливим розвитком експериментальної біології і медицини, а з другої половини ХХ століття метод наукового експерименту над тваринами сформувався як самостійний напрям.

У наукових лабораторіях світу щороку гине сотні тисяч тварин, які використовуються для моделювання патологічних процесів та випробовування ліків, косметики, цигарок, харчових добавок, засобів побутової хімії. Також, їх використовують під час навчання майбутніх медичних працівників і ветеринарних лікарів. Саме з метою привернення уваги світової громадськості до даної проблеми і був заснований Всесвітній день захисту лабораторних тварин.

Всеукраїнська екологічна ліга виступає проти невиправданих експериментів над тваринами!

Всесвітній день захисту лабораторних тварин 2Всесвітній день захисту лабораторних тварин 3Всесвітній день захисту лабораторних тварин 4Всесвітній день захисту лабораторних тварин 5Всесвітній день захисту лабораторних тварин 6Всесвітній день захисту лабораторних тварин 7

Вівторок, 26 квіт. 2022 Автор

У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, численні людські жертви – наслідки цієї аварії.

Чорнобильський біосферний заповідникЧАЕС

З 31 березня 2017 року в межах 30-кілометрової зони відчуження розпочав роботу Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, варто зазначити, що Всеукраїнська екологічна ліга наполягала на створенні саме природного, а не біосферного заповідника на території Зони відчуження. Це б дозволило попередити будь-яку господарську діяльність на цій території та зберегти сформовані за 30 років екосистеми. Всеукраїнська екологічна ліга упродовж 25 років проводить наукові конференції, круглі столи, просвітницькі заходи, присвячені цій даті.

Чорнобильський біосферний заповідник 5Чорнобильський біосферний заповідник 2

Безперечним є одне – у Чорнобильській історії є точний час початку, але немає точного часу закінчення. Через 36 років після страшної катастрофи вперше за історію людства світ побачив вияв ядерного тероризму. Російські військові захопили Чорнобильську АЕС в перший день вторгнення 24 лютого.

9 березня внаслідок пошкодження російськими військами високовольтної лінії 750 кВ ЧАЕС – Київська, Чорнобильська АЕС і всі ядерні об’єкти Зони відчуження залишилися без електропостачання. 23 березня російські військові розграбували і знищили новітню Центральну аналітичну лабораторію, яка була унікальним комплексом послуг на будь-якому етапі поводження з радіоактивними відходами, від кондиціонування до захоронення.

Окопи в рудому лісіРудий ліс 1

27-28 березня через інтенсивні обстріли з боку російських військ у зоні відчуження в районі ЧАЕС почалися масові пожежі. Вогонь охопив більше 10 тис. гектарів лісу, роботу пожежників було ускладнено діями російських окупантів.

31 березня російські загарбники склали і підписали «акт приёма и передачи охраны Чернобильской атомной электростанции», остаточно підтверджуючи наміри покинути ЧАЕС.

Внаслідок створення фортифікаційних споруд, розгортання ґрунту та руху техніки російські військові порушили верхій ґрунтовий шар, що містить радіонукліди та отримали дозу опромінення за час перебування у Зоні відчуження. Відомі факти щодо смерті російських військових від променевої хвороби.

Всеукраїнська екологічна ліга вимагає більш рішучих дій від Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), щоб якнайшвидше зупинити агресора та ядерного терориста – Російської Федерації.

ЧАЕС 3ЧАЕС 5

П'ятниця, 22 квіт. 2022 Автор

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що саме вона може зробити для довкілля.

Цей день – символ єдності, усвідомлення, що тільки спільними зусиллями ще можливо боротися з глобальними екологічними та існуючими соціальними проблемами на нашій планеті.

Posady derevo KytaygorodPosady derevo Poltava

У цьогорічний день Землі ми маємо злочини проти людства та знищення унікальних природних ландшафтів України військовими російськими злочинцями.

Чим довше триватиме російська військова агресія на території України, тим більше загостряться існуючі негативні фактори впливу на довкілля та виникнуть нові техногенні загрози, що спричинять значне забруднення довкілля та ризики для здоров’я нації.

З 1990 року цей день проголошено міжнародним, а в Україні він відзначається з 1992 року. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на один день від використання автомобіля тощо. День Землі щорічно відзначається в 147 країнах.

День ЗемліДень довкілля2019 1

Всеукраїнська екологічна ліга упродовж 25 років проводить практичні природоохоронні заходи, наукові конференції, круглі столи, просвітницькі заходи для дітей і молоді, присвячені цій даті.

Безпрецедентні глобальні зміни і швидке скорочення різноманітних видів рослин і тварин безпосередньо пов’язані з діяльністю людства: вирубка лісів, браконьєрство, забруднення навколишнього середовища побутовими та промисловими відходами, неконтрольоване використання пестицидів. Цей перелік не є вичерпним, але вплив їх на довкілля є безсумнівним.

Урок екологічних знаньДень довкілля2019 8

Всі живі істоти мають цінність, і кожна з них відіграє унікальну роль у складній екосистемі. Кожної години на Землі вимирають три види тварин. Щодня зникають понад 70 видів фауни та флори. Кожен восьмий птах – на межі зникнення. Якщо ми не будемо діяти зараз, то вимирання може бути найтривалішою спадщиною людства. За останні десятиліття люди стали споживати стільки ресурсів, що планета не в змозі їх відновити.

День довкілля2019 9

Ми повинні працювати разом, щоб захистити види, які знаходяться під загрозою. Поки ще маємо для цього час!

Діймо разом  на захист довкілля!

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи