Четвер 30 бер. 2023
Про процес «Довкілля для Європи»
13 жовт. 2022
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Важливим внеском у розвиток регіональних міжнародних інституційних і договірних механізмів охорони довкілля став процес «Довкілля для Європи», який очолила Європейська Економічна Комісія ООН (ЄЕК ООН).
Процес спрямований на захист довкілля та сталий розвиток країн-членів ЄЕК ООН, складається з багатьох міжнародних зустрічей різного рівня, найважливішими з яких є всеєвропейські конференції Міністрів охорони довкілля.
Членами Комісії є 56 країн – європейські держави, частина країн у Центральній Азії, США, Канада, Ізраїль.
Довкілля для Європи 5
У 2022 році на конференції ООН «Довкілля для Європи» підписали чергову декларацію міністрів. Це дороговказ у сфері охорони природи Європи на наступні 5 років.
Країни-учасниці не просто засудили російську військову агресію, а й запевнили у подальшій підтримці України. Йдеться як про допомогу в оцінці збитків для довкілля України та інших європейських країн, так і про допомогу при реалізації концепції сталого розвитку для нашої держави при подоланні негативних наслідків російської військової агресії.
 
Довкілля для Європи 2
 
Учасники коференції "Довкілля для Європи", 2022
 
Згадаємо, що п’ята зустріч Міністрів була надзвичайно важливою для України, вона відбулась у Києві в 2003 році та увійшла в історію регіональних екологічних домовленостей прийняттям ряду програмних документів:
– Стратегічна екологічна оцінка (СЕО);
– Протокол «Реєстр викидів та переносу забрудників» (РВПЗ);
– Рамкова Конвенція «Про сталий розвиток Карпат» та інші важливі документи.
Експерти ВЕЛ брали активну участь у цій конференції, зокрема у підписанні головних природоохооронних угод.
Всеукраїнська екологічна ліга ініціювала започаткування Національного процесу «Довкілля для України», метою якого стали:
– зміцнення суспільного партнерства для збалансованого розвитку держави та поліпшення стану довкілля в Україні;
– інтеграція екологічної складової в галузеві та регіональні політики, суспільно-політичне, соціальне життя України;
– формування розвинутого громадянського суспільства, яке є засадничим чинником збалансованого розвитку і ознакою демократичної держави;
– міжнародна співпраця в рамках процесу «Довкілля для Європи» (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/.../stratehichni.../2011-rik.)
 
Довкілля для Європи
 
Виставка 2011
Значних збитків російська військова агресія завдає екосистемам України, ті техногенні катастрофи, що створюють окупанти, будуть спричиняти жахливі наслідки у майбутньому. Експерти та активісти ВЕЛ від початку повномасштабного вторгнення фіксують злочини російських окупантів проти довкілля. Все буде Україна!
Було прочитано 78 разів

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи