Вівторок 19 жовт. 2021
3 травня – День Сонця (National Day of the Sun)

Сонце1Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних не дає зовсім. Це відновлювальна енергія.

Для того, щоб привернути увагу до можливості використання відновлюваних джерел енергії, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe) з 1994 року ініціювало проведення щорічного Дня Сонця.

Сонце5Сонце являє собою могутнє джерело енергії, без якої неможливе життя всього живого на Землі. Воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітні хвилі – від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання істотно впливає на Землю – нагріває її, дає світло й тепло, необхідні для життя.

Всі зацікавлені категорії населення по всій Європі організовують різні заходи, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики. День Сонця дає шанс кожному привернути увагу до здійснюваних проектів, отриманих результатів, нових розробок або продукції, що випускається, і в той же час одержати вигоду від рекламування своєї діяльності як частини загальноєвропейського події.Сонце2

Так, у 2016 році Всеукраїнська екологічна ліга створила Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта» (Корсунь-Шевченківській район Черкаська область), у якому все організовано за екологічними принципами, на засадах гармонійного існування людини в природі, зокрема, працює сонячна батарея та використовуються енергоощадні лампи, для опалення будівлі встановлено твердопаливний котел та енергоефективні вікна, закладена експериментальна ділянка органічного землеробства та енергетичної верби.

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи