Четвер 25 квіт. 2024

Акція «Моє дерево Перемоги» у Чернігові

stJ_квітня+0300Rквіт.PMREEST_нд.PMEESTE

За ініціативи Чернігівського ОО ВЕЛ та Чернігівського ОО ВДС Екологічна варта з нагоди 25-річчя Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта» та в рамках підготовки до відзначення Всесвітнього дня Землі на навчально-науковій станції Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка у Всеукраїнський день довкілля 20 квітня 2024 р. вартівці – гуртківці КПНЗ «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» управління освіти і науки Чернігівської ОДА, а також студенти, аспіранти та науковці НУЧК імені Т.Г. Шевченка долучилися до акції «Моє дерево Перемоги». Садивний матеріал для акції надало КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради.

439840337 740124368309193 2557956631180634360 n
Заходи під час акції відбувалися у локаціях інформаційно-пізнавальної платформи «Дерева у звичаях та обрядах українського народу» та садивних майданчиків «Дерева природної флори» й «Екзотичні інтродуценти», на оздоровчо-пізнавальному маршруті навчально-наукової станції «Дивовижне поряд», а завершилися фіточаюванням.

439787798 740124291642534 3617508400085996837 n
Як символ сердечності та доброзичливості українського народу була посаджена група дерев липи серцелистої, а закладена алея з гіркокаштану криваво-м’ясного символізуватиме кров, пролиту захисниками Батьківщини. У дендрарії були також висаджені символічні декоративні дерева та чагарники: магонія падуболиста (символ пам’яті та вічності життя), хеномелес японський (символ міцності), гібіскус садовий (символ стійкості та рішучості), катальпа бігнонієвидна сорту «Nana» (символ спокою), форзиція проміжна (символ чистоти помислів) та слива розчепірена Пісарді (символ весни).

439873017 740124214975875 7878900658846179276 n
У цей день студенти-екологи НУЧК імені Т.Г. Шевченка спільно з працівниками регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» та співробітниками Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА також долучилися до прибирання сміття на території парку.
#Моє_дерево_Перемоги
#ВДС_Екологічна_варта

теги

Луцький міський осередок ВДС «Екологічна варта» долучився до акції «Моє дерево перемоги». Екологічний десант у складі учнів 8-А класу (кл. керівник Сухоставська Г. В.) та 8-В класу (кл. керівник Дейнека Ю. В.) Луцького ліцею №4 імені Модеста Левицького уже другий рік поспіль відвідують Ковельське лісництво, для того щоб висадити майже гектар саджанців дуба та сосни.

4

5
«Цю справу 30 учнів і дорослі присвятили акції «Моє дерево перемоги». Справжньою мотивацією для ліцеїстів стало відвідування минулорічної посадки дерев, де було посаджено 1 гектар саджанців сосен одним із класних колективів. Приємно, що багато саджанців прийнялося. Віримо, що так буде і цьогоріч, адже майже після закінчення роботи з неба пішов справжній весняний дощ. Також, в рамках проєкту «Школа мира» було висаджено минулого року ще 1 гектар соснового масиву! Зауважимо, що така чудова традиція, як весняна посадка дерев, в ліцеї існує вже понад 16 років, за що дякуємо практичному психологу ліцею Оксана Литвиненко яка і сьогодні давала мудрі поради та вчила всіх розуміти мову лісу.» – зазначила Бердоус Наталія Олексіївна, координатор Луцького міського осередку ВДС «Екологічна варта».

6

1
#Моє_дерево_Перемоги
#ВДС_Екологічна_варта

теги

З нагоди свого 25-річчя та в рамках відзначення Всесвітнього дня Землі, ВДС «Екологічна варта» проводить акцію «Моє дерево Перемоги».
Мета акції – формування екологічної культури у населення, поширення знань про стан, значення та захист зелених насаджень.
Дерева і чагарники можна висаджувати ранньою весною після відтавання ґрунту до початку розпускання листків, і пізньої осені, під час листопаду. У разі весняного садіння деревні породи краще приживаються, ніж під час осіннього.
Для того, щоб посадити дерево, необхідно:
1. Визначити територію для садіння дерев.
2. Погодити садіння дерев (кількість та види) з органами державної влади, місцевого самоврядування.
3. Розмітити місця висаджування дерев та погодити з фахівцями-дендрологами.
4. Підготувати територію для розміщення посадкових місць. Ділянку, призначену для садіння дерев і чагарників, у першу чергу очищують від сміття, у тому числі природного.
5. Підготувати посадкові ями. Під час копання ям верхні шари ґрунту складають в один бік, нижні – в інший. Якщо ґрунт із ям є зовсім непридатним (будівельне сміття, важка глина та ін.), його замінюють на доставлену з іншого місця родючу землю.
6. Правильно вибрати час садіння залежно від погодних умов.


Механізм садіння дерев
Безпосередньо перед садінням рослини дно підготовленої ями необхідно розпушити на глибину 10–15 см. Потім у яму насипають родючий ґрунт приблизно на дві третини її глибини та ущільнюють притоптуванням.
Проте у будь-якому разі кореневій системі рослини під час висаджування бажано надати вільну форму розташування без перегинів, загинів, підвертання. Тому в процесі заповнення ями ґрунтом необхідно стежити, щоб через надлишок землі не довелося підрізати кореневу систему. Саджанці перед садінням ретельно оглядають, пошкоджене та сухе коріння обрізають. Так само обрізають сухі, розплющені кінці здорових коренів. Зрізи роблять навскіс, щоб вони були повернуті до поверхні насипаної на дно ями землі. Перед садінням необхідно вмочити коріння рослини у бовтанку. Саджати дерево зручніше вдвох. Один ставить дерево на втрамбований горбик землі і розправляє корені, при цьому треба стежити, щоб коренева шийка була на 6–8 см вище від рівня землі, щоб після осаджування землі в ямі коренева шийка опинилася на одному рівні з поверхнею ґрунту. Після встановлення дерева в ямі друга людина рівномірно засипає коріння пухкою землею, а перша у цей час злегка струшує стовбур дерева, щоб земля краще заповнювала простір між корінням.
Коли корені вкриються землею, струшування припиняють і яму заповнюють до кореневої шийки. Навколо посадженого дерева формують валик висотою 10–12 см і виливають в ямку 2–3 відра води, що ущільнює ґрунт, краще зв’язує його з корінням. Не рекомендується ущільнювати землю ногами під час заповнення ями, тому що під час утоптування досить часто пошкоджуються дрібні корінці.
#Моє_дерево_Перемоги
#ВДС_Екологічна_варта

теги

Всеукраїнська екологічна ліга спільно з ВДС «Екологічна варта» вже багато років опікуються питаннями охорони та збереження зелених насаджень, оскільки з роками у більшості міст та селищ України стан розвитку та утримання зелених насаджень погіршився. На даний момент значного негативного впливу зеленим насадженням завдають військові дії.
Зелені насадження населених пунктів є природними фільтрами забруднень промисловими та побутовими відходами. Цим самим зелені насадження максимально оптимізують природне середовище міста, відтворюючи в ньому необхідні для життєдіяльності суспільства умови.

ВДС Екологічна варта 25 років 1
Акція «Моє дерево Перемоги» відзначається своєю важливістю для збереження навколишнього середовища. Ця ініціатива сприяє висадженню нових дерев, формування екологічної культури у населення, поширення знань про стан, значення та захист зелених насаджень.
Вихованці гуртків Васильківської міської станції юних натуралістів Васильківської міської ради Київської області долучились до акції з висадження дерев.

434859732 1465470370706952 4976659015962461909 n

FB IMG 1712915964608
«Вартівці Васильківського міського осередку ВДС «Екологічна варта» висадили дуби на честь героїв, які загинули у боротьбі з ворогом та зробили неоціненний внесок у Перемогу. Захід відбувся в рамках 2 акцій – всеукраїнської екологічної акції «Моє дерево Перемоги» та обласної акції «Дерево героя». Упродовж 8 – 15 квітня в заходах акції взяли участь 60 вихованців із шести гуртків.» – зазначила, Іващенко Людмила Володимирівна, координатор Васильківського міського осередку ВДС «Екологічна варта».

IMG 0990
Також, на базі Центру еколого-натуралістичної творчості «Юннати» Боярської міської ради відбулась висадка дерев на честь Героїв, що загинули, захищаючи Україну. Діти активно долучились до фотовиставки «Моє дерево Перемоги».
Дякуємо нашим захисникам і захисницям за можливість жити, навчатись та працювати на рідній землі! Слава Україні!????????
#Моє_дерево_Перемоги
#ВДС_Екологічна_варта

теги

До акція «Моє дерево Перемоги» активно долучився Михайлівський сільський осередок ВДС «Екологічна варта» у Вінницькій області.

ВДС Екологічна варта 25 років 1
Учні та працівниками КЗ «Михайлівський ліцей» Вороновицької селищної ради висадили дерева на території навчального закладу. Також, була проведена фотовиставка «Моє дерево Перемоги».
«Було прибрано територію від вторішнього опалого листя та висаджено 15 саджанців сосни на місці тих дерев, які не прижилися минулого року. Діти взяли активну участь у фотовиставці «Моє дерево перемоги» з значною зацікавленістю та представили свої роботи.» – зазначила Янчицька Людмила Олександрівна, координатор Михайлівського сільського осередку ВДС «Екологічна варта».
16 квітня 2024 року в межах відзначення Всеукраїнського дня довкілля в секторі правової інформації Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Валентина Отамановського відбувся День інформації «Право громадян на екологічно безпечне навколишнє середовище».

зображення viber 2024 04 19 16 35 16 256

зображення viber 2024 04 19 14 48 06 223

зображення viber 2024 04 19 16 36 31 212

 

У заході взяв участь Юрій Володимирович Дубовий, начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Він представив доповідь про сучасний екологічний стан в Україні та Вінницькій області зокрема, про види відповідальності за завдану навколишньому середовищу шкоду.

436139671 737701635218133 3235763352294001305 n
Також, виступив Мудрак Олександр Васильович, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», голова Вінницької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги.

a1d5b857 cfdf 4119 8e8e f2631dfc4ecc

 

Він розповів про напрями екологічної і природоохоронної роботи та особливості підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 101-Екологія в академії, а також діяльність Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, яку він очолює. Доповідач презентував свої авторські книги та видання, які вийшли у співавторстві з іншими науковцями, із фондів Бібліотеки.

233eb284 5562 4d36 a118 487912d6fc77
Також, 19 квітня члени Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги здійснили висадку алеї дубів в П'ятничанському парку ( пакр-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення).
Учасники заходу щиро подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!! Разом до Перемоги!!!
#Моє_дерево_Перемоги
#ВДС_Екологічна_варта

теги

З нагоди 25-річчя ВДС «Екологічна варта» та в рамках відзначення Всесвітнього дня Землі, КЗ «Черкаськолозівський ліцей» та Черкаськолозівський районний осередок ВДС «Екологічна варта» у Харківській області долучились до проведення акції «Моє дерево Перемоги».

ВДС Екологічна варта 25 Харківська область
«17 квітня 2024 року вартівці разом з представниками місцевої влади посадили 5 лип та 10 кущів на території дитячого майданчика. Пройдуть роки і вже своїм дітям випускники 2024 року доведуть, якою сильною була віра в нашу Державу. Цей крок єдності це символ нашим воїнам на передовій щодо незламної віри у нашу Перемогу!Цей крок – підтримка загальноєвропейської зеленої Угоди. Випускники війни – це майбутні архітектори нової України, незламної і зеленої! Окрему подяку висловлюємо «Фельдман-Екопарку» за надані рослини, а місцевій владі за солодкі подарунки дітям.» – зазначила Корінь Тетяна Олексіївна, координатор Черкаськолозівського районного осередку ВДС «Екологічна варта».

438108655 816368287176313 4395474886535121755 n
Під час проведення акції у Черкаськолозівському ліцеї відбувся прийом першокласників до лав ВДС «Екологічна варта», була організована фотовиставку «Моє дерево Перемоги» (фотографії висадки та догляду за деревами на присадибних ділянках). На годинах спілкування з учнями було проведено екологічні лекції та семінари на тему «Зелені легені України». Також, було створено презентацію діяльності ВДС «Екологічна варта» в комунальному закладі «Черкаськолозівський ліцей».

438087642 816368580509617 3836792856337595268 n

437740988 894324492705226 2959294714382369165 n

437547201 816368653842943 9006067420377332287 n
Довідково. «Екологічна варта» – єдина всеукраїнська дитяча громадська організація, що об’єднує дітей і молодь, які свідомо спрямовують свої зусилля на захист довкілля та навчаються бути активними природоохоронцями. Це більше 40000 дітей та дорослих у всіх регіонах України – 100 міських, 120 районних та 145 сільських осередків!
Станьмо на варті власного майбутнього!

теги

Учні Слов'янського закладу загальної середньої освіти I-ІII ступенів № 11 Слов'янської міської ради Донецької області долучились до природоохоронної акції «Моє дерево Перемоги».

436426179 738916381763325 267604850016269534 n

Вишня – символ рідної землі та України, матері й дівчини-нареченої. Вона символізує Світове дерево, тому і називається «вишнею» від слова «вишина», а також «Вишній», той, що найвище, тобто Всевишній Бог. Цього тижня випускник нашої школи, нині воїн ЗСУ, Станіслав Гуміров разом зі своєю дружиною та донькою Марією, ученицею 1-А класу, висадили саджанці вишневих дерев на шкільному подвір'ї. До родини Гумірових приєдналися учні нашої школи. Вони допомогли з висаджуванням дерев, а також посадили кущ калини – символ мужності та незламності духу, символ дому, батьків та невмирущого роду. Тепер молоді вишеньки та пишна калина прикрашають шкільне подвір'я та чекають на повернення до школи дітлахів.

photo 5274191978491401048 y

436447612 738916481763315 5023985436642135530 n
Саджанці дерев з Черкаської області, подаровані школі, тепер будуть прикрашати шкільне подвір'я, а саджали їх учасники програми «Екологічними стежками рідної України», учні 6-11 класі.

photo 5274191978491401047 y

photo 5274191978491401051 y
Довідково. Мета акції «Моє дерево Перемоги» – формування екологічної культури у населення, поширення знань про стан, значення та захист зелених насаджень.
#Моє_дерево_Перемоги
#ВДС_Екологічна_варта

теги

Всеукраїнський День довкілля

thJ_квітня+0300Rквіт.PMREEST_сб.PMEESTE

Всеукраїнський День довкілля з 1999 року відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98.

Головна мета – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження навколишнього середовища.

438737326 739280218393608 3213748376936231740 n
Від початку війни, розпочатої росією в Україні, ще з 2014 року екосистеми нашої держави знаходяться під постійним деструктивним впливом, а з початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року зафіксовано більше 4608 фактів шкоди довкіллю.
Обстріли та бомбардування російськими окупантами промислових об’єктів, житлових будинків, підпали лісів, підриви нафтобаз, забруднення Чорного та Азовського морів мають значний негативний вплив на довкілля України, та транскордонний контекст. Дії російського агресора є, зокрема, виявом «ядерного тероризму». Згідно з Женевськими конвенціями, установки і споруди, що містять небезпечні сили (греблі, дамби й атомні електростанції) не повинні ставати об’єктами нападу.

438645431 739281008393529 3250402877012427805 n


У зоні активних бойових дій перебувають об’єкти критичної інфраструктури, морські порти, склади небезпечних відходів (мінеральні добрива, високотоксичні пестициди, пінополіуретан, лакофарбові та паливно-мастильні матеріали тощо). Обстріли та окупація підвищують ризик викидів токсичних відходів з промислових підприємств України. Найбільша їх кількість розташована на території Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської та Львівської областей.

438805461 739280485060248 2310336479134652399 n
Під загрозою знищення опинилися близько 600 видів тварин, близько 750 видів рослин та грибів (в т. ч. занесених до Червоної книги України).

438811689 739280531726910 6923704940429987787 n
Понад 20 % природоохоронних територій України уражені війною, 812 заповідних територій в небезпеці. Під загрозою знищення залишаються близько 160 територій Смарагдової мережі площею 2,9 млн га.
Після завершення війни катастрофічні наслідки для довкілля від дій російських окупантів будуть проявлятися роками.

Діяльність Всеукраїнської екологічної ліги спрямована на розширення участі громадськості у формуванні та реалізації державної екологічної політики, організацію громадського екологічного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства; припинення діяльності, яка загрожує екологічній безпеці, природному середовищу та здоров’ю громадян України.

438098348 739281688393461 8418436946407854572 n


Від початку російського вторгнення 24 лютого в Україну експерти та активісти ВЕЛ розпочали збір інформації та аналіз воєнних злочинів проти довкілля (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/pres-tsentr-vel/novyny).

438802913 739281248393505 1339241033185552088 n
ВЕЛ упродовж багатьох років проводять практичні природоохоронні заходи, наукові конференції, круглі столи, просвітницькі заходи для дітей та молоді, присвячені цій даті. У 2024 році обласні осередки ВЕЛ спільно з ВДС «Екологічна варта» реалізують акцію «Моє дерево Перемоги».
Наша Україна прекрасна – бережімо її! Все буде Україна!
Джерела: сайт ВЕЛ

теги
20 квітня 2024 року у Всеукраїнський День довкілля вихованці Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району м. Києва та Київський міський осередок ВДС «Екологічна варта» долучились до акції «Моє дерево Перемоги».
438094343 739360768385553 1307811628683332820 n
Під час висаджування дерев учасники - діти да дорослі заспівали Гімн України. Координатор ВДС «Екологічна варта» Олена Пащенко, привітала учасників акції та наголосила на важливості особистої екологічної свідомості та культури, на необхідності піклування про дерева, які ми посадили та вирощуємо.
438669831 739361455052151 3084663981339843650 n
Вартівці висадили дуби Шевченка, сакури та квіти на території Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району м. Києва.
438792887 739396385048658 8160965561313031335 n
«Дуби Шевченка, висадженні під час акції, будуть символом не лише сьогодення, але і майбутнього, яке будується на спільних цінностях та об’єднанні. Ці саджанці вирощені з жолудів правічних дубів Тараса Шевченка у Черкаській області.» – зазначила Герасименко Лариса Григорівна, координатор Київського міського осередку ВДС «Екологічна варта».
photo 5267119511679653415 y
Також, діти дізнались більше про довкілля під час вікторини та розповіли вірші екологічної тематики. Загалом до заходу доєднались 30 вартівців та 5 координаторів.
photo 5267119511679653478 y
Екологічна освіта – це ключ до майбутнього. Бо освіта – це той фундамент, з якого починається розвиток кожної особистості, суспільства, нації та народу в цілому. Це засіб відтворення та підвищення інтелектуального та духовного потенціалу народу, виховання патріота, громадянина, в тому числі й завдяки підвищенню рівня екологічних знань та навичок.
Станьмо на варті власного майбутнього!
теги

22 квітня 1999 року, у Всесвітній день Землі, була створена Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» за ініціативи та сприяння Всеукраїнської екологічної ліги.

«Екологічна варта» – єдина всеукраїнська дитяча громадська організація, що об’єднує дітей і молодь, які свідомо спрямовують свої зусилля на захист довкілля та навчаються бути активними природоохоронцями.
Це більше 40000 дітей та дорослих у всіх регіонах України – 100 міських, 120 районних та 145 сільських осередків!
Мета діяльності Спілки – виховання екологічно свідомої особистості через організацію цікавої роботи з дітьми та молоддю, залучення їх до дослідницької роботи та природоохоронних акцій. Спілка керується принципами гуманізму, відкритості, добровільності, творчої ініціативи та активності.
З нагоди 25-річчя організації та в рамках відзначення Всесвітнього дня Землі, осередки ВДС «Екологічна варта» провели акцію «Моє дерево Перемоги» у 22 областях України.
Обласні організації Всеукраїнської екологічної ліги та ВДС «Екологічна варта» у співпраці із закладами освіти, бібліотеками, об’єктами природно-заповідного фонду, органами місцевої влади, учнівською та студентською молоддю, природоохоронцями організували:
– акції з висадження дерев (у парках, скверах, ботанічних садах, навчальних закладах та інших публічних місцях);
– презентації діяльності ВДС «Екологічна варта»;
– екологічні лекції та семінари «Зелені легені України»;
– фотовиставки «Моє дерево Перемоги».
Учасниками акції стали 2500 вартівців та їх координаторів, було висаджено понад 1000 дерев.
Станьмо на варті власного майбутнього!

 

Більше інформації щодо проведення акції за хештегами: #Моє_дерево_перемоги #ВДС_Екологічна_варта

теги

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи