Четвер 30 бер. 2023
День Сонця

3 травня – День Сонця (National Day of the Sun) 

sun stanciiДля того, щоб привернути увагу до можливості використання відновлюваних джерел енергії, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe) з 1994 року ініціювало проведення щорічного Дня Сонця. Сонце являє собою могутнє джерело енергії, без якої неможливе життя всього живого на Землі. Воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітні хвилі – від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання істотно впливає на Землю – нагріває її, дає світло й тепло, необхідні для життя.

Ентузіасти і професіонали, громадські організації та фірми по всій Європі організовують різні заходи, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики. День Сонця дає шанс кожному привернути увагу до здійснюваних проектів, отриманих результатів, нових розробок або продукції, що випускається, і в той же час одержати вигоду від рекламування своєї діяльності як частини загальноєвропейського події. Проводять День Сонця відповідно до місцевих умов з певною координацією та інформаційною підтримкою національними й центральними відділеннями МОСЕ, що сприяє поширенню інформації в регіонах і різних країнах, а також обміну досвідом в організації міжнародних проектів.

Заходи, пов’язані з проведенням Дня Сонця, включають: дні відкритих дверей сонячних та енергоефективних будинків – як експериментальних, так і приватних, щоб переконати в реальності і корисності здійснених й здійснюваних проектів; дні відкритих дверей дослідних і проектних інститутів, що дає можливість широкій громадськості ознайомитися з новітніми досягненнями; конкурси, змагання, пробіги «сонячних» автомобілів, електромобілів; виставки та зустрічі з громадськістю в міських і торгових центрах, зелених зонах та інших громадських місцях; круглі столи для обговорення технічних, економічних та соціальних аспектів використання відновлюваних джерел енергії; семінари «Сонячний тиждень», які організовують за тиждень до або після Дня Сонця, які дають змогу ознайомити архітекторів, інженерів комунальних служб, власників будинків, шкільних вчителів з новими можливостями сонячної енергетики; конкурси шкільних проектів з вивчення сонячної енергетики та діючих моделей пристроїв та іграшок, що працюють на сонячній енергії; конкурси малюнків на теми «Використання сонячної енергії», «Сонце в нашому житті», які є чудовим доповненням до Дня Сонця, а сам процес творчості допомагає усвідомити важливість тематики серед дітей, вчителів, батьків та громадськості.

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи