Вівторок 16 лип. 2024
Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day).

1020x565 24012

Ця дата – одна з найважливіших подій екологічного календаря – була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навколишнього середовища, під егідою якої і відзначається ця екологічна дата.

У 2024 році головною темою цього дня є відновлення земель, боротьба з опустелюванням, а цьогорічне гасло – «Наша земля. Наше майбутнє. Ми – покоління відновлення».

picture1

Опустелювання і посухи є одними з найбільш серйозних викликів для сталого розвитку країн, спричиняють істотні проблеми екологічного і соціально-економічного характеру.
Відновлення земель є ключовим елементом Десятиліття ООН з відновлення екосистем (2021-2030 рр.) – об'єднуючого заклику до захисту та відродження екосистем у всьому світі, що має вирішальне значення для досягнення Цілей збалансованого розвитку.

maxresdefault
Згідно з Конвенцією ООН про боротьбу з опустелюванням, майже 40% земель планети зазнають деградації, що безпосередньо впливає на половину населення світу. Кількість і тривалість посух зросла на 29% з 2000 року – якщо не вжити термінових заходів, до 2050 року від посух може постраждати понад три чверті населення планети.
Через кліматичні зміни Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. Україна відчула загрозу опустелювання понад 40 років тому, коли в південних областях фіксували піщані бурі, втрату певних видів рослин.

опустеення

Всеукраїнська екологічна ліга упродовж багатьох років займається вивченням питання опустелювання в Україні та проводить тематичні заходи спрямовані на інформування населення, органів влади щодо цього питання.
‼️Повномасштабне російське вторгнення в Україну, яке триває з 24 лютого 2022 року, вже призвело до деградації та знищення унікальних ландшафтів України, завдало масштабної шкоди для економіки та інфраструктури держави. Війна в Україні знищує особливо цінні території та оселища, де існують різні види тварин, що несе загрозу для дикої природи та стійкості екосистем в транскордонному контексті. Експерти та активісти ВЕЛ фіксують злочини російських загарбників проти довкілля.

0 02 0a f1405100
Всеукраїнська екологічна ліга закликає міжнародні природоохоронні організації до зупинення російського агресора задля збереження майбутнього!
Джерела: сайт ВЕЛ, сайт «World Environment Day»
Фото: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи