Вівторок 21 трав. 2024
Міжнародний день біодизеля

Мета цього дня – привернути увагу до такого альтернативного джерела енергії, як біодизель. Також у цей день в 1893 році було вперше запущено двигун на паливі, основою якого було арахісове масло.
Біодизель – це паливо, вироблене з рослинних олій або тваринних жирів, що має найвищий енергетичний баланс порівняно з іншими видами палива.

Біодизель
У продуктах згоряння цього біопалива на 8–10 % менше окису вуглецю, майже на 50 % менше сажі й значно менше сірки (0,005 % порівняно з 0,2 % у звичайного дизельного палива). У разі потрапляння у довкілля біодизель дуже швидко піддається біологічному розкладанню. Головний недолік біодизеля – висока собівартість.
Щорічно в світі виробляється близько 35 млн тонн біодизеля, з яких близько 13 млн тонн – припадає на країни ЄС та 6 тонн – у США. Індонезія також займає лідируючі позиції – ця країна виробляє 3 млн тонн біодизеля щорічно. В якості вихідної сировини для біодизеля використовують будь-яку рослинну олію – рапс (основна сировина в Європі), сою (США), канолу (Канада), пальмову олію (Філіппіни, Індонезія), кокосове масло (Філіппіни), касторове масло (Бразилія), а також риб’ячий жир або інші жири рослинного походження.
Сировинна база для виробництва цього виду палива в Україні дуже значна, але найбільш раціонально використовувати насіння ріпаку, соняшнику та сої. Перший в Україні завод з виробництва біопалива на основі ріпакової олії запрацював в травні 2014 року на Львівщині у селищі Луки Самбірського району. Загалом в Україні побудовано 14 біодизельних заводів загальною потужністю 300 тисяч тонн/рік, проте вони не працюють на повну потужність. За відсутності технологій для виготовлення біодизелю значна частина сировини (в основному ріпак) до війни експортувався в країни Європи.
В умовах російської військової агресії в Україні біодизель може стати одним з важливих альтернативних джерел енергії, що допоможе у подоланні енергетичної кризи, яку провокують окупанти.


Джерела: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет
Фото: мережа Інтернет

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи