Четвер 25 квіт. 2024
День екологічного боргу – 2023

День екологічного боргу настає тоді, коли кількість використаних ресурсів перевищує той обсяг, який Земля здатна відновити за рік. Цей день визначає науково-дослідницька організація «Глобальна мережа екологічного сліду» (Global Footprint Network, GFN), яка запропонувала його в 1987 році.
За дослідженнями цієї організації у 1961 році людство використало тільки дві третини потенціалу Землі. Вперше екологічний борг був зафіксований 29 грудня 1970 року. Це означало, що людство в загальному за 1970 рік спожило більше ресурсів, ніж дала за цей час Земля.
Дата Дня екологічного боргу щороку змінюється і залежить виключно від того, скільки природних ресурсів використовують мешканці нашої планети в тому чи іншому році.

День екологічного боргу 2
На даний момент Глобальна мережа екологічного сліду підрахувала, що у 2023 році ця дата припадає на 2 серпня, а з 2 серпня до 1 січня населення нашої планети буде жити в борг. Кожна країна «позичає» у планети зі своєю швидкістю, тому день екологічного боргу припадає на різні дні. Наприклад, для України цього року він настане 27 серпня, російська військова агресія чинить нищівний вплив на довкілля нашої країни. Антирекорди належать Катару та Люксембургу, для них цей день уже настав у лютому.

Замінований пляж

Замінований пляж

Лісова пожежа через обстріл

Лісова пожежа через обстріл

Найекономнішими у плані споживання екологічних ресурсів є Папуа-Нова Гвінея, Індонезія, Еквадор, М’янма, Чад, Ямайка, Малі, Південний Судан та Бенін – у них День екологічного боргу буде у грудні.
Визначити власний екологічний борг можна за допомогою калькулятора екологічного сліду: https://bit.ly/3fMa8bs

День екологічнго боргу 1
Всеукраїнська екологічна ліга закликає міжнародні природоохоронні організації долучитись до зупинення російського агресора задля спільного майбутнього!

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи