Четвер 25 квіт. 2024
Робоча зустріч щодо шляхів вирішення екологічної катастрофи внаслідок забруднення річки Псел відходами свинокомплексу
21 липня 2023 року відбулась робоча зустріч з обговорення шляхів подолання екологічної катастрофи внаслідок забруднення річки Псел відходами свинокомплексу. Критична ситуація виникла внаслідок скидання відходів тваринного походження ТОВ «НВП «Глобинський свинокомплекс» 9 липня 2023 року в районі села Гуньки Кременчуцького району Полтавської області.
3
У засіданні на запрошення членів ініціативної групи та жителів сіл Гуньки та Омельник взяла участь Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги. Вона наголосила, що це екологічне лихо можна прирівняти на акту «екоциду» під час повномасшабного вторгнення! Активісти Всеукраїнської екологічної ліги упродовж багатьох років фіксують випадки порушення санітарних вимог у діяльності тваринницьких комплексів та курників, які можуть бути джерелом потрапляння в довкілля різноманітних забруднювальних речовин.
4
В результаті діяльності свинокомплексів в атмосферне повітря викидається значна кількість отруйних речовин, зокрема: метан, оксид азоту, сірководень, аміак, вуглекислий газ, пил. Ці речовини є небезпечними для довкілля, здоров’я та життя людини, можуть викликати задуху, алергійні прояви , порушення ритму серця, пошкодження слизової оболонки, кашель. У повітря великими обсягами потрапляють хвороботворні мікроорганізми та пил з високим вмістом токсичних речовин.
5
Основними проблемами внаслідок накопичення великого об’єму гною та органічних відходів є забруднення поверхневих вод азотом, фосфором та іншими речовинами, які розчиняються у воді та можуть призвести до серйозних наслідків для здоров’я.
8
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає розпочати кримінальне впровадження за фактом забруднення та знищення природних екосистем, сільськогосподарських земель, прибережної смуги та води, загибелі риби, земноводних та птахів по руслу річки Псел довжиною близько 50 км внаслідок скидання відходів тваринного походження ТОВ «НВП «Глобинський свинокомплекс»; переглянути та оновити, відповідно до Директив та Регламентів ЄС, санітарні правила і норми розміщення, облаштування та експлуатації підприємств для утримання тварин/птахів на основі найкращих доступних технологій; домогтися виділення коштів для негайного видалення та знешкодження відходів свинокомплексу, утилізації решток загиблої риби. земноводних та птахів; здійснити фіксацію негативних наслідків та нарахування збитків для усіх компонентів природного середовища, які має відшкодувати ТОВ «НВП «Глобинський свинокомплекс». (з позицією ВЕЛ щодо цієї ситуації можна ознайомитись на сайті: (https://www.ecoleague.net/.../2619-pozytsiia...).
Повне відео про робочу зустріч на ютубі ВЕЛ: https://youtu.be/I69Rp9ohxJU
Експерти та активісти Всеукраїнської екологічної ліги слідкують за ситуацією та долучаються до досліджень та подолання наслідків екологічної катастрофи.

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи