Понеділок 29 трав. 2023
Долучайтеся до акції «Наша допомога птахам»
Всеукраїнська екологічна ліга разом з Всеукраїнською дитячою спілкою «Екологічна варта» упродовж багатьох років організовує щорічну зимову акцію «Наша допомога птахам», метою якої є виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю та почуття відповідальності за довкілля, практична допомога птахам, ознайомлення з їхнім видовим різноманіттям птахів.
Учасник акції "Наша допомога птахам"
 
Учасник акції "Наша допомога птахам"
 
«Наша допомога птахам» – це виготовлення годівничок і шпаківень з подальшим розміщенням їх на території парків, скверів, біля шкіл та будинків; постійне підгодовування птахів; фенологічні спостереження; організація та проведення виставок, природоохоронних конкурсів і вікторин; залучення до акції дітей та молоді; інформування населення про актуальність екологічних питань.
Зимова підгодівля птахів має корисні наслідки для людини та довкілля. Наприклад, вона дозволяє відвернути увагу птахів від видзьобування бруньок на плодових деревах і слугує для приваблення пернатих у місця, де вони можуть принести велику користь, знищуючи комах-шкідників. Термін початку підгодівлі може змінюватися залежно від погодних умов. Її необхідно розпочати рано, ще в жовтні, якщо осінь рання, дощова, випав сніг або неврожай природних кормів.
 
Омелюх
Омелюх
 
Абсолютна неможливість знайти корм стається лише з появою стійкого снігового покриву й промерзанням землі. Ось тоді підгодівля стає життєвоважливою. Птахів слід поступово привчати до місць підгодівлі, щоб вони надовго запам’ятали їх і поверталися щодня. Її необхідно провадити регулярно, інакше птахи, які вже звикли до допомоги, опиняться в дуже скрутному становищі. Різним видам птахів взимку потрібна різна допомога.
Малий підсоколик
 
Малий підсоколик
 
Зерноїдні птахи (чижі, щиглики) потребують людської допомоги лише в роки неврожаю природних кормів.
Учасники Акції наша допомога птахам 3
 
Учасники Акції "Наша допомога птахам"
 
 
Найбільше потерпають через відсутність їжі комахоїдні синиці, золотомушки, а також куріпки, фазани. Корми повинні бути досить різноманітними. Комахоїдних птахів, які зимують в Україні, краще підгодовувати сирим насінням соняшника, гарбуза чи дині. Його потрібно спершу розчавити, інакше синиці витрачають занадто багато енергії, розкриваючи це насіння самотужки, а до того ж можуть зламати дзьоба. Синиці й дятли особливо люблять ласувати свіжим несолоним салом. Якщо на годівничку покласти ягоди горобини чи калини, можна привабити снігурів, омелюхів. За зернами проса і вівса неодмінно прилетять вівсянки, щиглики, повзики, синиці. Популярністю користуватиметься насіння дикорослих трав, зібране восени. Зграйки щигликів не оминуть віники бур’янів, устромлених у сніг. Яблуками поласують дрозди, чикотні й сойки. Сало, яблука й кукурудзу можна просто настромити на дріт або на гілки кущів. Зима – важке випробування для всіх пернатих, тож не забуваймо годувати птахів!
Джерела: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет
Фото: сайт ВЕЛ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи