Середа 22 трав. 2024
Всеукраїнський День довкілля
Всеукраїнський День довкілля з 1999 року відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98. Головна мета – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження навколишнього середовища.
Від початку війни, розпочатої росією в Україні, ще з 2014 року екосистеми нашої держави знаходяться під постійним деструктивним впливом, а з початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року зафіксовано більше 2317 фактів шкоди довкіллю.
 
Зруйнований житловий будинок м. Дніпро
 
Зруйнований  житловий будинок,м. Дніпро
 
Обстріли та бомбардування російськими окупантами промислових об’єктів, житлових будинків, підпали лісів, підриви нафтобаз, забруднення Чорного та Азовського морів мають значний негативний вплив на довкілля України, та транскордонний контекст. Дії російського агресора є, зокрема, виявом «ядерного тероризму». Згідно з Женевськими конвенціями, установки і споруди, що містять небезпечні сили (греблі, дамби й атомні електростанції) не повинні ставати об’єктами нападу. 
У зоні активних бойових дій перебувають об’єкти критичної інфраструктури, морські порти, склади небезпечних відходів (мінеральні добрива, високотоксичні пестициди, пінополіуретан, лакофарбові та паливно-мастильні матеріали тощо). Обстріли та окупація підвищують ризик викидів токсичних відходів з промислових підприємств України. Найбільша їх кількість розташована на території Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської та Львівської областей. Викиди парникових газів внаслідок війни щонайменше 33 млн тон СО2 екв. 
Російські танкии
 
російські танки
 
Під загрозою знищення опинилися близько 600 видів тварин, близько 750 видів рослин та грибів (в т. ч. занесених до Червоної книги України).
Понад 20 % природоохоронних територій України уражені війною, 812 заповідних територій в небезпеці. Під загрозою знищення залишаються близько 160 територій Смарагдової мережі площею 2,9 млн га.
Після завершення війни катастрофічні наслідки для довкілля від дій російських окупантів будуть проявлятися роками.
мІНИ
 
Україна найзамінованіша країна світу 
 
Упродовж 25 років діяльність Всеукраїнської екологічної ліги спрямована на розширення участі громадськості у формуванні та реалізації державної екологічної політики, організацію громадського екологічного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства; припинення діяльності, яка загрожує екологічній безпеці, природному середовищу та здоров’ю громадян України. Від початку російського вторгнення 24 лютого в Україну експерти та активісти ВЕЛ розпочали збір інформації та аналіз воєнних злочинів проти довкілля (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/pres-tsentr-vel/novyny). 
Наша Україна прекрасна – бережімо її! Все буде Україна!
Джерела: сайт ВЕЛ
Фото: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи