Субота 18 трав. 2024
Прийняття Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (Бонн, Німеччина)

.jpgКонвенція про збереження мігруючих видів диких тварин (Боннська конвенція) – міжнародна природоохоронна угода, яка має на меті збереження наземних і морських мігруючих видів тварин, а також птахів на шляху їх міграції, була підписана 23 червня 1979 року.

Ця конвенція об’єднує держави, через які проходять міграційні шляхи тварин, держави ареалу, і встановлює правову основу для узгоджених на міжнародному рівні заходів з їх охорони в межах міграційного простору. Договір був складений під егідою Програми ООН з охорони навколишнього середовища. Мігруючі тварини не визнають кордонів і саме тому часто зазнають значного негативного впливу через деградацію місць, де вони розмножуються, живляться або зимують. Дуже часто їхня чисельність зменшується внаслідок інтенсивного полювання. Охоронні заходи щодо мігруючих видів диких тварин залежать від того, до якого з двох додатків до Конвенції внесено відповідні види. Додаток I містить перелік мігруючих видів, які перебувають під загрозою зникнення, до Додатку II занесено види, стан яких є несприятливим і для їх збереження потрібне міжнародне співробітництво.

Баклани Нижнбодністровський НППЧерез територію України мігрують деякі види ссавців, її також перетинає один з основних шляхів міграції птахів з Європи до інших частин світу. Зокрема, Чорноморський біосферний заповідник, Сиваш, Дунайські плавні, коси Азовського моря та інші території є місцями зупинки, гніздування та живлення величезної кількості птахів, серед яких є види, занесені до Червоної книги України, Європейського Червоного списку та Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи (МСОП).

Відповідно у рамках Боннської конвенції укладено 7 міжнародних угод та 19 меморандумів про взаєморозуміння щодо охорони різних видів тварин.

Україна є стороною трьох угод, та трьох  меморандумів, а саме:

– Угоди про збереження популяцій європейських кажанів (EUROBATS);

– Угоди про збереження китоподібних Чорного моря, Середземного моря та прилеглої акваторії Атлантичного океану (ACCOBAMS);

– Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA);

– Меморандуму про взаєморозуміння щодо заходів збереження прудкої очеретянки (Acrocephaluspaludicola);

– Меморандуму про взаєморозуміння щодо збереження та менеджмент середньоєвропейської популяції дрохви (Otistarda);

– Меморандуму про взаєморозуміння щодо заходів збереження тонкодзьобого кроншнепа (Numenius tenuirostris).

Каховська гЕСВійськова російська агресія спричинює деградацію ландшафтів, чим завдає шкоди та руйнує оселища мігруючих видів. Негативні наслідки екоциду внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС російськими окупантами, проявляться на площі не менш як 5000 км² (зона затоплення та зона осушення), зокрема, під загрозою види охороняються Боннською конвенцією.

Експерти Всеукраїнської екологічної ліги зазначають – чим довше триватиме війна, розпочата росією, тим більш негативними будуть збитки для довкілля. ВЕЛ закликає міжнародні природоохоронні організації долучитись до зупинення російського агресора для збереження біорізноманіття в міжнародному контексті!

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи