Субота 02 груд. 2023
Долучайтесь до акції ВЕЛ «Первоцвіт»
Упродовж багатьох років Всеукраїнська екологічна ліга проводить акцію «Первоцвіт» з метою привернення уваги до проблем охорони ранньоквітучих лісових рослин, оскільки щовесни внаслідок незаконного збирання та продажу знищуються тисячі первоцвітів (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/diialnist/aktsii/pervotsvit).
 
pervocvit logo
 
Червонокнижні первоцвіти
Первоцвіти – це група рослин, яка має понад 500 видів, більшість з яких занесена до Червоної книги України. Зривання цих ефемероїдів призводить до порушення стійкості природних екосистем та їх можливості до розмноження (зірвати трав’янисту рослину з трьома квітами означає знищити 45–60 насінин).
 
Первоцвіти
 
Продавати дикорослі рідкісні види рослин заборонено відповідно до ст. 9 Закону України «Про рослинний світ», Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (ст. 88). У разі продажу «червонокнижних» рослин з порушника стягується компенсація за кожну рослину та накладається штраф.
Ряст
 
Ряст 
 
В рамках акції активісти ВЕЛ здійснюють патрулювання з представниками правоохоронних органів по місцях продажу первоцвітів та проводять роз’яснювальну роботу серед населення.
Всеукраїнська екологічна ліга закликає не купувати первоцвіти на стихійних ринках та берегти природну спадщину нашої держави. З методичними матеріали щодо проведення акції можна ознайомитись на сайті ВЕЛ.
Діймо разом на захисті довкілля!
 
Додаток №2 листівка
 
 
 

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи