Вівторок 21 трав. 2024
Російські окупанти провокують екологічну катастрофу у ставку-охолоджувачі ЗАЕС
Внаслідок порушення режиму роботи енергоблоків ЗАЕС тепла вода не потрапляє у ставок-охолоджувач атомної станції. Температура води опустилась до +13˚С, що є критичним для іхтофауни цієї водойми.
Атомна електростанція і водойма-охолоджувач утворюють єдину природно-техногенну систему, функціонування основних елементів якої взаємопов’язані. Наявність риби у водоймі є технологічною необхідністю. Зариблення ставка-охолоджувача Запорізької АЕС проводилось двічі на рік. Це дозволяло підтримувати стандартні параметри гідробіологічного режиму водойми та забезпечувати безпечну роботу АЕС. Оскільки іхтіофауна сприяє зменшенню інтенсивності евтрофікації водойми, виконує функцію контролю над кількістю фітопланктону і молюсків, завдяки чому покращується якість води.
У 2021 році в акваторію водойми було випущено близько 500 тисяч особин риб: товстолоби, білі амури, червоний і дзеркальний короп. Наразі у ставку переважають 2 види риб – тепловодна телапія та азійським сом.
Зниження температури води у ставку-охолоджувачі призвело до масового вмирання риби. Якщо температура води не підніметься найближчим часом, десятки тонн мертвої риби опиняться на поверхні водойми.
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає більш рішучих заходів від Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) для спільних дій у подоланні агресора та ядерного терориста – російської федерації.
 
Джерело: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»», мережа Інтернет
Відео: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»»

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи