Понеділок 25 вер. 2023
Щодо масової загибелі риби у річці Стрижень
В умовах війни екологічні проблеми, які не вирішувались роками, створюють надзвичайні ризики для довкілля та здоров’я населення.
Всеукраїнська екологічна ліга наполягає на тому, що в Україні має бути створена дієва, з відповідними повноваженнями Державна природоохоронна інспекція.
У зв’язку з масовим замором риби, який зафіксовано наприкінці минулого тижня у річці Стрижень, що протікає через місто Чернігів, 25 серпня 2022 року під головуванням заступника начальника Чернігівської ОВА Дмитра Іванова відбулося засідання штабу з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушення вимог природоохоронного законодавства на території області.
Під час засідання начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Сергій Жук доповів про результати гідрохімічних аналізів, при чому наголосив, що зниження вмісту розчиненого у воді кисню в річці Стрижень почалося ще наприкінці червня, а станом на 20-22 серпня вміст кисню знизився до критичного рівня менше 1 мг/дм3 при нормованому показнику 4 мг/дм3, що й спричинило масовий замор риби.
Основними причинами різкого зниження вмісту розчиненого у воді кисню є:
• високий температурний режим навколишнього середовища,
• антропогенне навантаження скидами значної кількості ливневих неочищених зворотних вод з території міста та територій промислових підприємств, за відсутності будь якого їх попереднього очищення,
• весняне водопілля, через яке у водному об’єкті опинилася велика кількість риби, яка віднерестилась і відповідно збільшилася її кількість.
За результатами засідання визначено першочергові заходи щодо ліквідації наслідків, а саме :
☑️ збір та утилізація загиблої риби,
☑️ліквідація захаращень для забезпечення постійного протоку води,
☑️Чернігівській міській раді:
- забезпечити здійснення заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, що регламентовано статтею 10 Водного Кодексу України.
- відповідно до технологічного регламенту відрегулювати експлуатацію гідротехнічних споруд, що відносяться до річки Стрижень, для забезпечення протоку та покращення гідрохімічного стану водного об’єкта, та проводити щоденне спостереження за результатами здійснених заходів.
Для запобігання повторення ситуації, яка виникає щорічно в цей період, необхідно забезпечити будівництво локальних очисних споруд на зливовипусках у річку Стрижень, особливо «Чорторіївський рівчак», через який відбувається найбільше антропогенне навантаження на водойму.
 
301960555 637927641086620 8143450832402099013 n
 
Мертва риба 
 301609550 637927194419998 4121421287226356252 n
 
 
 
 
 

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи