Понеділок 15 лип. 2024
Всеукраїнський День довкілля

Всеукраїнський День довкілля відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерствf захисту довкілля та природних ресурсів та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій.

Головна мета  – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

Око ПоліссяАзовське море

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Від початку війни, розпочатої Росією, ще з 2014 року екосистеми нашої держави знаходяться під постійним деструктивним впливом.

Від початку російського вторгнення 24 лютого в Україну експерти та активісти ВЕЛ розпочали збір інформації та аналіз воєнних злочинів проти довкілля.

Серед злочинів російських окупантів обстріли та бомбардування промислових та енергетичних об’єктів, спалювання лісів, підрив нафтобаз, забруднення Чорного та Азовського морів. Морські порти, сховища небезпечних відходів (пестицидів, уранових відходів, нафтопродуктів), хімічні та металургійні заводи, насосні станції каналізації, фільтрувальні станції, водогони зараз розташовані в зоні активних військових дій.

Актовський каньйонБазальтові стовпи Рівнещина

Дії російського агресора є зокрема виявом «ядерного тероризму». Згідно з Женевськими конвенціями, установки і споруди, що містять небезпечні сили, а саме: греблі, дамби й атомні електростанції, - не повинні ставати об'єктами нападу. Під час широкомасштабного військового вторгнення в Україну російська армія взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції.

Зруйновані каналізаційні очисні споруди несуть дуже серйозну небезпеку: забруднення водойм; забруднення ґрунту та ґрунтових вод; порушення всієї екосистеми на кілометри навколо; шкода флорі, фауні, здоров’ю людей і тварин.

Водопад Женецкий ГукКанів

Російські війська руйнують природні території, які є середовищем проживання рідкісних видів і зникаючих оселищ. 44% найцінніших природно-заповідних територій розташовані під тимчасовим контролем окупантів. Росіяни вже запустили по об’єктам в Україні понад 1700 ракет, Це призведе до накопичення в Україні токсичних канцерогенних матеріалів. Географічне розташування України визначає ступінь транскордонного забруднення водних ресурсів, повітря і ґрунтів.

КримЛісостеп

Навіть після завершення війни техногенні та екологічні катастрофи, які створюють російські окупанти, наслідки для довкілля будуть проявлятися роками.

Упродовж 25 років діяльність Всеукраїнської екологічної ліги спрямована на розширення участі громадськості у формуванні та реалізації державної екологічної політики, організацію громадського екологічного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства; припинення діяльності, яка загрожує екологічній безпеці, природному середовищу та здоров'ю громадян України.

Полісся болотоУкраїнське мертве море Херсон

Наша Україна прекрасна – бережімо її! Діймо разом на захист довкілля!

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи