Середа 21 лют. 2024
Всесвітній день здоров’я (World Health Day)

7 квітня щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючиз 1950 року. В цей день в 1948 році набрав чинності Статут Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ).

Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому.

У цей день традиційно обговорюються найбільш важливі проблеми у сфері охорони здоров’я, проводяться заходи, які мотивують людей вести здоровий спосіб життя та приділяти більше уваги профілактиці захворювань.

Здоров’я — це стан фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів. Воно є першою і найважливішою потребою людини, яка визначає здібність людини до праці і забезпечує гармонійний розвиток особистості.

Внаслідок військової агресії Росії під загрозою опинились здоров'я і життя мільйонів українців. З 24 лютого по 5 квітня за даними ООН серед мирних жителів зафіксовано 3776 жертв російської військово агресії: 1563 вбитих, в тому числі 130 дітей; 2213 поранених, в тому числі 188 дітей, в основному через авіаудари.

Станом на сьогодні відбулося 85 ударів по закладах охорони здоров’я. Напади на заклади охорони здоров’я у будь-якому конфлікті вважаються порушенням міжнародного гуманітарного права.

Зокрема, російські снаряди потрапили до медичних закладів у Донецькій області (Вугледар, Волноваха, Маріуполь, село Часів Яр), Луганської області (Лисичанськ), Київської області (село Бузова), Запорізької області (Мелітополь, село Васильківка), Києві, Житомирі, Чернігові, Харкові. Найбільше медзакладів пошкоджено у Харкові - Міська лікарня №3, Обласна дитяча лікарня, Центр крові, поранені шестеро медиків. Шістьох поранених медиків зафіксували після влучення касетного снаряда, який випустили російські військові в лікарню міста Вугледар Донецької області.

Осколок і постраждала дівчинка Охмадит

Російські війська обстріляли три пологових будинки (село Бузова, міста Маріуполь та Житомир), обійшлося без жертв серед медиків та пацієнтів.

Поранений хлопчик Охмадит

Фокус медичної допомоги, через активні бойові дії, зміщується на травми, поранення, опіки, переломи, але це викликає меншу пріоритетність допомоги пацієнтам з неінфекційними захворюваннями, які потребують постійного лікування (пацієнти з туберкульозом, ВІЛ, діабетом, серцево-судинними захворюваннями). Військові дії не дозволять виявити небезпечні захворювання на перших стадіях, зокрема, онкологічні хвороби та туберкульоз.

Постраждала від обстрілів дитина Охмадит

За попередніми оцінками ВООЗ, майже 50% аптек в Україні закриті, а багато медичних працівників або переміщені, або не можуть працювати. Бойові дії порушили ланцюжки медичних поставок, це створює надзвичайну загрозу для людей із хронічними та тяжкими захворюваннями, які потребують регулярного лікування та курсів ліків.

Російські військові продовжують здійснювати обстріли українських населених пунктів забороненими Женевською конвенцією 1949 року та Конвенцією про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі касетних боєприпасів та про їх знищення касетними боєприпасами, фосфоними бомбами, спричинюють пожежі на хімічних заводах, нафтобазах.

Маріуполь

Всеукраїнська екологічна ліга закликає Всесвітню організацію охорони здоров’я закликати європеський уряд закрити небо над Україною та зупинити агресора, який забирає в українців право на житття і здоров'я.

Фото: соцмережі

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи