Неділя 21 квіт. 2024
Міжнародний День птахів

1 квітня – Міжнародний День птахів

День зустрічі птахів – International Birds Day

Міжнародний день птахів відзначається щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.

БалабанБаклан великий

День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із місць зимівлі. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, був відзначений в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсильванія.

Внаслідок військової агресії Росії на території України екосистеми зазнають нищівного впливу та деградації, страждають і птахи.

КІБЧИКБДЖОЛОЇДКАОДУД

В Україні налічується близько 360 видів, а разом з птахами, які можуть залітати на територію країни – близько 456 видів. Водно-болотні угіддя азово-чорноморського узбережжя України, зокрема Чорноморський біосферний заповідник, Азово-Сиваський НПП, відіграють важливу роль у збереженні популяцій багатьох видів птахів в панєвропейському контексті. Унаслідок військової агресії Росії великі колонії куликів, мартинів та крячків та інших видів водно-болотних птахів у межах Донецької, Запорізької та Херсонської областей опинилися під загрозою. Ведення боїв у лісах негативно впливає на птахів лісових екосистем, найбільші ризики в таких екосистемах для птахів є розлякування в результаті бойових дій, вирубування лісу, пожежі спричинені обстрілами і підпалювання трави.

На території сучасних військових дій на півночі країни зосереджено значні (у масштабах України) гніздові популяції видів, яких занесено до ЧКУ, – лелеки чорного (Ciconia nigra), підорлика малого (Aquila pomarina), орлана-білохвоста (Haliaeetus albicilla), змієїда (Circaetus gallicus), журавля сірого (Grus grus), тетерука (Tetrao tetrix).

ОмелюхРИБАЛОЧКАСиниця велика

У східній частині України зосереджені гніздові угруповання орлана-білохвоста, орла-карлика (Hieraaetus pennatus), могильника (Aquila heliaca), журавля сірого, пугача (Bubo bubo).

Експерти Всеукраїнської екологічної ліги зауважують, що вплив війни, розпочатої Росією в Україні, на птахів буде залежати від тривалості та інтенсивності дії негативних чинників.

У цей непростий час пропонуємо Вам переглянути фото представників орнітофауни України. Все буде Україна!

ЧИРЯНКАБілий лелекаКачка кряква

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи