Вівторок 21 трав. 2024
Всесвітній метеорологічний день

23 березня в усьому світі відзначають Всесвітній метеорологічний день з нагоди набуття чинності у 1950 році Конвенції  Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), до якої входять понад 180 країн.

У 2022 році цей день має тему– «Завчасні попередження та завчасні дії».

Внаслідок зміни клімату природні катастрофи, екстремальні метеорологічні, кліматичні та гідрологічні явища стають все більш масштабними, трапляються частіше у різних частинах світу. Збільшилась кількість людей, які стають вразливими від змін клімату та інших негативних чинників, що виникають внаслідок зростання населення, урбанізації та деградації довкілля.

Україна зараз потерпає від російської військової агресії. Тисячі тон вибухових речовин вже зруйнували та знищили сотні промислових підприємств, тисячі помешкань та об’єктів цивільної та критичної інфраструктури. В Україні до глобальних кліматичних викликів додалися катастрофічні наслідки російської агресії.

Харків

В атмосферне повітря, поверхневі та підземні води, у ґрунти потрапляють тисячі тон отруйних токсичних речовин. 13 березня у Попасній Луганської області російські військові злочинці застосували фосфорні боєприпаси. Зброя, що містить білий фосфор, поширює запальну сполуку, температура горіння якої перевищує 800 °C, по значній території, площа якої може досягати кількох сотень квадратних метрів, а при вдиханні палаючої суміші відбувається випалювання легень.

Попасна фосфорна бомба

Обстріли російських окупантів спричиняють пожежі на підприємствах, особливо небезпечними є продукти горіння нафтопродуктів та аварії на підприємствах хімічної промисловості.

Внаслідок розривів снарядів спостерігається збільшення концентрації речовини у вигляді суспендованих твердих частинок,  особливо небезпечних для людей з хворобами легень, дітей та людей похилого віку. Тверді частинки діаметром 2.5 мкм без перешкод долають захисні системи організму людини (так званий біологічний бар'єр) і поглинаються, завдаючи значної шкоди здоров’ю.

Осередки Всеукраїнської екологічної ліги збирають факти щодо екологічних злочинів Росії на території України. Російські військові злочинці мають бути покараними!

Мирного неба над Україною!

Фото: соцмережі

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи