Вівторок 06 черв. 2023
28 листопада – День без покупок (Buy Nothing Day)

День без покупок1Напередодні різдвяного розпродажу, наприкінці листопада в останню суботу в усьому світі відзначають День без покупок (Buy Nothing Day).

Мета Дня без покупок – звернути увагу на соціальні, економічні, екологічні та етичні наслідки сучасної культури споживання і дати зрозуміти людству, що, крім різних товарів та матеріальних речей, у світі є багато важливіших цінностей.

День без покупок6Вперше День без покупок відбувся у Канаді у вересні 1992 року. З 1997 року у Північній Америці його відзначають у той же день, що й Чорну п’ятницю, а у Європі – у суботу після неї (вбивають двох зайців одразу – і шалені розпродажі провели, і День без покупок відбувся). За даними сайту adbusters.com, у 2016 році до нього долучилися понад 60 країн світу, серед яких: Нідерланди, Велика Британія, Канада, Фінляндія, Польща, Словенія, Німеччина, Ірландія, Норвегія, Бельгія, Австралія, Швеція, США.
День без покупок13Це свято являє собою активний протест проти нерівномірного розподілу матеріальних благ у світі та надмірного споживацтва у розвинутих країнах, які багато у чому нав’язані рекламою, яка переконує нас, що ми просто не зможемо жити без якоїсь речі чи продукту, хоча насправді це не так.

Активісти прагнуть звернути увагу на соціальні, економічні, екологічні та етичні наслідки сучасної культури споживання і дати зрозуміти людству, що окрім безлічі різних товарів та речей у світі є багато важливіших цінностей.

Однією з найпопулярніших категорій покупок, особливо у Чорну п’ятницю, є одяг, під час виробництва якого використовується настільки цінна сьогодні прісна вода, а річки забруднюються токсичними речовинами.

День без покупок7Найпростішим способом виправлення цієї ситуації є зниження рівня споживання. Часто ми викидаємо речі не тому, що вони стали непридатними для використання, а тому, що вони вийшли з моди або застаріли за своїми параметрами.

Чи замислювалися Ви хоча б раз у житті, чи потрібна така кількість одягу, який часом немає куди складати? Обираючи новий одяг, необхідно звертати увагу, що це за бренд, чи не використовує виробник дешеву працю задля його виготовлення, яка це тканина, чи можна буде знайти їй друге використання.

У кожного має сформуватися свідомий підхід до будь-яких покупок, тож перед черговим шопінгом дуже корисно перебрати свої речі.

День без покупок12Приєднатися до святкування надзвичайно просто – у цей день не відвідувати магазини і нічого не купувати. За один раз мало що зміниться, але якщо Ви візьмете це за звичку, гарантовано відчуєте різницю.

Менше шопінгу, більше життя!

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи