Вівторок 21 трав. 2024
Штучні пластикові квіти та вінки забруднюють навколишнє середовище

До петиції копияВсеукраїнська екологічна ліга наголошує, що штучні пластикові квіти та вінки не мають ніякої релігіозної символіки для вшановування пам’яті померлих, а тільки забруднюють навколишнє середовище. Вони мають нетривалий термін використання – вже за рік вони остаточно втрачають свій яскравий вигляд та їх змінюють на наступні штучні композиції.

При цьому надзвичайно велика кількість пластикових квітів не потрапляє на полігони, а спалюється поблизу цвинтаря разом з іншими відходами. При цьому в атмосферу надходять токсичні речовини, зокрема діоксини, які впливають на репродуктивну систему організму (що призводить до зростання жіночих хвороб, викиднів, народження дітей-інвалідів), а також спричиняють онкологічні захворювання.
5d866a7a61c30f361dbc43a093977aff XL копия

«Нежива» квіткова атрибутика, просочена парафіном розкладається на полігонах від 40 до 100 років. При розкладанні таких відходів виділяються такі отруйні речовини, як стирол, формальдегід, діоксин, бісфенол та ін. Велика кількість сміттєзвалищ в Україні не обладнані системами збору фільтрату, який утворюється в результаті проходження атмосферних опадів крізь товщу відходів. У таких випадках токсичні продукти розкладання пластику просочуються у грунт, ґрунтові та підземні води.

Untitled 3 9

Якщо перед Вами стоїть вибір: придбати натуральні чи штучні квіти, то варто вирішити обрати шлях для збереження довкілля. Крім того, пластикові квіти – мертві, а свято Воскресіння Христа – символ життя, тому краще принести на кладовище живі квіти. Найкращий варіант – посадити рослини. Таке рішення буде проявом любові до Ваших близьких, яких вже немає поруч.

61ec1df4f02f3ec3b785008d9b2a7ad3 копия

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи