Неділя 13 черв. 2021
Чорнобильска катастрофа: 31 рік потому
26 квіт. 2017

300px Четвертий реактор ЧАЕС 198626 квітня – сумна дата з нашої історії, яку знає вся планета. Це день, коли 31 рік тому сталася найбільша в історії людства техногенна аварія – вибух на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, що мав катастрофічні наслідки.

За 25 років Незалежності на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи з українського бюджету було виділено приблизно 650 мільярдів гривень – це майже нинішній бюджет України.

Слід зазначити, що всі ці цифри є приблизними. Адже підрахувати суму опосередкованих втрат економіки надзвичайно важко. Але, найголовніше, що у цих втратах не враховано втрати здоров’я та працездатності людей, а також збитки для довкілля.

З 31 березня 2017 року в межах 30-кілометрової зони відчуження розпочав роботу Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, варто зазначити, що Всеукраїнська екологічна ліга наполягала на створенні саме природного, а не біосферного заповідника на території Зони відчуження. Це б дозволило попередити будь-яку господарську діяльність на цій території та зберегти сформовані за 30 років екосистеми.

Сьогоднішні туристичні екскурсії в Чорнобиль не мають бути розвагою, так як досі не було проведено ґрунтовних досліджень, які могли б визначити рівень радіоактивного забруднення на постраждалих територіях та упевнити про цілковиту безпечність використання зон навіть із залишковим радіоактивним забрудненням.

Зважаючи на величезну потенційну небезпеку АЕС та проблеми з ядерними відходами, Україна зможе здійснити перехід до збалансованого розвитку тільки віддавши перевагу альтернативним джерелам енергії (сонячна, вітрова, теплова, використання біомаси).

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи