Неділя 14 серп. 2022
Уряд визнав бездіяльність в. о. Міністра екології С. Курикіна
27 січ. 2016

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко висловила позицію щодо  розслідування слідчої комісії про розтрату грошей, наданих Україні згідно з Кіотським протоколом.

"Корупція та бездіяльність у Міністерстві екології та природних ресурсів України вже давно відома Прем’єр-міністру А. Яценюку. Але тільки зараз, після того, як народні депутати України загострили увагу на махінаціях з тендером на закупівлю світлодіодних ламп, він визнав відсутність контролю та службове недбальство в.о. Міністра екології Сергія Курикіна та оголосив про необхідність зняття його з посади. Варто зазначити, що його неможна було призначати на цю посаду взагалі, оскільки ще у 2002 році Курикін вже був Міністром екології і був звільнений за таку ж саму бездіяльність та недбальство згідно з висновками Доповідної записки щодо перевірки, здійсненої Головним управлінням організаційно-кадрової політики та взаємодії з регіонами Адміністрації Президента Україниоповідної записки щодо перевірки, здійсненої Головним управлінням організаційно-кадрової політики та взаємодії з регіонами Адміністрації Президента України. Його призначення Яценюком як в.о. Міністра екології від самого початку означало використання для реалізації корупційних схем та розтрачування державних коштів.

Протягом років незаконні махінації у Мінприроди покривалися вищими посадовими особами, проте зараз, коли скандал з розтратою «кіотських» грошей набув міжнародного поширення, А. Яценюк заговорив про відсторонення п. Курикіна. Громадськість вже півроку наголошує на необхідності призначення компетентного спеціаліста на посаду Міністра екології, оскільки за час управління Сергія Курикіна загальмувався процес імплементації природоохоронних директив, провалена підготовка та участь у Кліматичній конференції ООН у Парижі, так і не було розпочато процес реформування галузі, а стан навколишнього середовища України неможна назвати інакше, як критичним. Всеукраїнська екологічна ліга та Національна екологічна Рада України неодноразово звертали увагу Уряду на невідповідність С. Курикіна займаній посаді та представляли критерії до відбору кандидатури на посаду Міністра екології. Проте відповідь була відсутня, і якщо б не сплив скандал з «кіотськими» грошима, хто знає скільки часу тривало б свавілля у Міністерстві екології.

Ми вимагаємо негайного звільнення Сергія Курикіна з займаної посади і розпочати відкритий конкурс на посаду Міністра екології та природних ресурсів України з урахуванням критеріїв, оприлюднених громадськістю".

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи