Понеділок 20 трав. 2024
Боротьба проти незаконного призначення директора Департаменту екології Харківської ОДА

17 березня 2015 р. головою Харківської обласної державної адміністрації було видано розпорядження № 186-к щодо призначення А. О. Тимчука директором Департаменту екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації. Активісти Харківської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги вважають дане розпорядження незаконним та прийнятим з порушенням норм діючого законодавства.

У зв’язку з цим, Харківська обласна організація ВЕЛ подала позовну заяву до Харківського окружного адміністративного суду про визнання протиправними та скасування розпоряджень про стажування та призначення на посаду А. О. Тимчука.

Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі.

Докладніше. Розпорядження № 186-к не відповідає вимогам ст. 11 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», згідно  з якої    керівники    структурних підрозділів   місцевих   державних адміністрацій  призначаються  на  посаду   в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. Такий порядок визначено у Положенні про порядок стажування у державних органах, затвердженого  постановою КМ Українивід 1 грудня 1994 р. N 804.

Відповідно до п.2 вказанного Положеннявідбір та зарахування кандидата на стажування  проводиться  за  згодоювідповідних керівників за місцем основної роботи, але у розпорядженні Голови Харківської ОДА № 153-к від 10 березня 2015 р. «Про зарахування на стажування Тимчука А.О.» відсутнє посилання на згоду на стажування Голови Дніпропетровської ОДА, де на посаді директора департаменту промисловості працював Тимчук А.О. Також відсутні відомості про розпорядження Голови Дніпропетровської ОДА про направлення на стажування Тимчука А.О. до Харківської ОДА з відривом від виробництва та відомості про відшкодування витрат на проїзд до місця  стажування  і  назад,  добових за  час знаходження в дорозі та найму житла, що ставить під сумнів сам факт проходження стажування Тимчуком А.О. у м. Харкові.

Відповідно п. 6 стажист за час  проходження  стажування  повинен  виконати індивідуальний  план  стажування.  Після закінчення стажування стажист подає керівництву державного органу доповідну записку  про стажування з висновками  керівника  структурного  підрозділу  щодо можливості  використання  стажиста  на  державній  службі,  а за основним місцем роботи - стислий письмовий звіт, після чого, відповідно до п.5 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 169, можливо призначення на посаду особи, яка успішно пройшла стажування.

Вказані вимоги не бути виконані, тому що:

1. У розпорядженні Голови Харківської ОДА № 153-к від 10 березня 2015 р. «Про зарахування на стажування Тимчука А.О.» термін стажування встановлений у тиждень, тобто стажування повинно було закінчитися 17 березня 2015 року. Керівник  структурного  підрозділу- директор департаменту екології та природних ресурсів Харківської ОДА Капусник був звільнений з посади 12 березня 2015 року, тобто він не міг надати та підписати свої висновки про стажування Тимчука А.О.

2. Подання на призначення Тимчука А. О. директором Департаменту екології та природних ресурсів було подано заступником голови Харківської ОДА Є.Д.Шахненком 12.03.2015 р., тобто до закінчення терміну стажування і отримання відповідних висновків про успішність проходження стажування А.О. Тимчуком та складання і підписання їм відповідних звітних матеріалів щодо успішного проходження стажування;

3. Погодження Міністерства екології та природних ресурсів України  на призначення Тимчука А.О. на посаду директора Департамента екології та природних ресурсів надійшло до Харківської обласної державної адміністрації 10.03.2015 р., тобто ще до зарахування на стажування Тимчука А.О. і відкриття вакансії на відповідну посаду. Це означає, що подання від Харківської обласної державної адміністрації до Мінприроди про погодження кандидатури Тимчука А.О. було направлено на посаду, яка не була вакантної на той час та на особу, яка ще пройшла відповідне стажування;

4. У розпорядженні № 186-к вказано, що А.О.Тимчук зараховується на посаду шляхом переводу з попереднього міста роботи, але відсутнє посилання на згоду Голови Дніпропетровській ОДА на звільнення Тимчука А.О. шляхом переведення.

Все вищевикладене свідчить про фактичну фальсифікацію процедури стажування Тимчука А.О. на посаду директора Департамента екології та природних ресурсів ХОДА з метою виконання формальних умов, необхідних для призначення на посаду державного службовця та відсутності або підробці відповідних документів, які передбачаються.

В розділі "Громадський контроль":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи