Субота 18 трав. 2024
Всеукраїнська екологічна ліга презентує у Верховній Раді України проекти екологічних законів

3 липня 2012 року Всеукраїнська екологічна ліга провела у Верховній Раді України засідання круглого столу, під час якого було представлено проекти Законів України «Про заборону ввезення і реалізації на території України мийних засобів на основі фосфатів» та «Про обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження в Україні полімерних пакетів», розроблені експертами ВЕЛ із залученням науковців, провідних юристів, фахівців різних секторів економіки.

Потреба у законопроектах була зумовлена ситуацією, яка склалася сьогодні в Україні щодо забруднення довкілля. Нині полімерні пакети становлять близько 9% усіх відходів, які утворює людство, їхнє розкладання супроводжується вивільненням токсичних речовин. Не меншу стурбованість викликає стан справ з  фосфатами, вміст яких у питній воді в Україні перевищує допустиме значення 3,5 мг/л.

Проектизаконів України представила Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги. Під час презентації вона розповіла, що метою прийняття проекту Закону України «Про заборону ввезення і реалізації на території України мийних засобів на основі фосфатів» є поліпшення стану довкілля шляхом приведення національного законодавства у відповідність з вимогами Європейського Союзу та стимулювання впровадження екологічно безпечних мийних засобів.

Цивілізовані країни світу давно вже відмовилися від застосування мийних засобів на фосфатній основі. В Європейському Союзі прийнято цілий ряд законодавчих актів з питань зменшення негативного впливу мийних засобів на здоров’я людини та довкілля. Мийні засоби світова гігієнічна наука відносить до найнебезпечніших для здоров’я людини. Вчені багатьох країн встановили, що мийні засоби на фосфатній основі, крім великих екологічних збитків, заподіюють ще й шкоду здоров’ю людей.

До участі у засіданні круглого столу були запрошені народні депутати України, представники міністерств і відомств, наукових установ, бізнесу та громадськості, які увійшли до складу двох робочих груп для доопрацювання проектів законів з урахуванням всіх пропозицій і зауважень та підготовки для подальшого розгляду у Верховній Раді України.

В розділі "Громадський контроль":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи