Четвер 24 черв. 2021
Міжнародний день із зменшення небезпеки стихійних лих

Друга середа жовтня – Міжнародний день із зменшення небезпеки стихійних лих (International Day for Natural Disaster Reduction)

LyhaВперше був відзначений згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1989 року в рамках Міжнародного десятиліття зі зменшення небезпеки стихійних лих (1990–1999 рр.).

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН вирішила продовжити щорічно відзначати цю дату як Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих у другу середу жовтня як один з інструментів, що сприяють формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих, включаючи запобігання їм, пом’якшення їхніх наслідків та забезпечення готовності до них.

Міжнародна стратегія щодо зменшення небезпеки стихійних лих п, перш за все, має на меті доведення до відома широкої громадськості важливості зазначених завдань запобігання та проведення роз’яснювальної роботи серед населення та громад, яким найбільше загрожує небезпека стати жертвою стихійних, екологічних та техногенних лих, стосовно доступних заходів для зниження ризику перетворення небезпек у катастрофи.

lyha2Кількість постраждалих від землетрусів, циклонів, повеней і посух стрімко зростає. За даними ООН, близько 250 тисяч осіб стали в 2004 році жертвами стихійних лих. Це втричі перевищує аналогічний показник 2003 року і майже в 10 разів більше, ніж у 2002 році.

Крім того, за повідомленням Міжнародної Федерації Червоного Хреста, цей показник втричі перевищує середньорічний показник за період з 1994 по 2003 роки.

У середньому внаслідок стихійних лих гине 184 людини в день. Через урбанізацію світу кількість жертв буде рости. Мільйони життів можна було б врятувати, якби держави більше робили для відвернення і скорочення ризиків стихійних лих.