Вівторок 21 трав. 2024
Проект Закону про внесення змін до статті 25 Закону України "Про захист тварин від жорсткого поводження" (щодо якості води для діяльності дельфінаріїв)

Проект відкликано (22.06.2015).

freedom14 травня 2015 року на розгляд Верховної Ради України був внесений проект Закону про внесення змін до статті 25 Закону України "Про захист тварин від жорсткого поводження" (щодо якості води для діяльності дельфінаріїв) № 2848. Згідно цього законопроекту дозволяється діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води.

Варто зазначити, що ця діяльність була заборонена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття» № 323-VIII від 9 квітня 2015 року. Природоохоронні громадські організації України доклали багато зусиль для того, щоб припинити жорстоку експлуатацію дельфінів.

Постійний шум, хлорована вода та напружений графік виступів створюють несприятливі умови для утримування дельфінів та порушують Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Дельфінарії вже заборонили у таких країнах, як США, Коста-Ріка, Хорватія, Греція, Швейцарія та Індія.

Цей законопроект є не тільки неетичним, але й антиекологічним, оскільки всі види дельфінів, які водяться на території нашої країни, занесені до Червоної книги України, тому їхній вилов та комерційне використання заборонені.

Всеукраїнська екологічна ліга виступає категорично проти цього законопроекту та вимагає зняти його з розгляду.