Субота 18 трав. 2024
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 №704 «Про скорочення кількості та укрупнення державних цільових програм»

Звернення

Всеукраїнської екологічної ліги

щодо неприпустимості скасування Програми формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 р.

Кабінет Міністрів України доручив Міністерству екології та природних ресурсів підготувати та подати на розгляд проект Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність Закон України від 21 вересня 2000 року №1989-ІІІ“Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000–2015 роки”».

Загальнодержавна програма формування національної екологічної мережі на 2000–2015 роки (далі – Програма) є єдиною державною цільовою програмою, яка дозволяє фінансувати (в основному з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища) природоохоронні заходи, спрямовані на збереження живої природи України, збереження біо- та ландшафтного різноманіття, створення нових територій і об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та формування національної екомережі. Скасування Програми унеможливить ведення кадастрів тваринного і рослинного світу, ведення і видання Червоної і Зеленої книг України, у т.ч. збереження і відтворення видів занесених до Червоної книги України.

Україна задекларувала вступ до Європейського Союзу як один із стратегічних напрямків розвитку держави. Але варто зазначити, що однією з умов вступу до ЄС країни-кандидата є наявність природно-заповідного фонду на рівні не менше ніж 10 % від загальної площі країни. Зараз цей показник в нашій державі складає біля 6 %. 

Через це пріоритетність напряму зі збереження біо- та ландшафтного різноманіття, формування екомережі визначена Законом України від 21.12.2010 № 2818-VI «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року».

У грудні 2010 року Генеральна Асамблея ООН, у т.ч. і Україна, визначила наступне десятиріччя – десятиріччям збереження біорізноманіття. Експерти цієї організації вже офіційно заявили, що через діяльність людини на планеті відбувається глобальне вимирання видів, яке планета не знала з часів вимирання динозаврів. Отже, екомережа будь-якої держави з її природоохоронними територіями є скарбницею та генофондом планетарного значення.

Повний текст дивіться у файлах нижче.

Документи

1) Переглянути повний текст цієї статті у вигляді файлу *.pdf;

2) Лист Голові Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Семинозі А. І.