Середа 22 трав. 2024
Закон України № 10218 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»

Парламент знищує систему охорони природи в Україні

16 жовтня 2012 року відбулося безпрецедентне голосування у Верховній Раді України. 234 народні депутати практично почали руйнацію системи охорони навколишнього природного середовища в Україні. По-іншому рішення українського парламенту назвати не можна, коли у другому читанні та в цілому був затверджений сумнозвісний законопроект № 10218 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні)», внесений представником Президента у Верховній Раді України народним депутатом Ю. Мірошниченком.

Попри протести громадськості, негативне рішення парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, нищівну критику законопроекту фахівцями юридичного та науково-експертного управління Верховної Ради України, а також заклики опозиції прислухатися до доводів здорового глузду, під час голосування депутати фракцій Партії регіонів, блоку Литвина та ті, які змінили свою фракційну належність, натиснувши кнопку «ЗА», прирекли на знищення систему охорони природи в Україні.

Ухвалення цього закону свідчить про цілковиту безвідповідальність частини депутатського корпусу за свої рішення перед довкіллям, українським народом і прийдешніми поколіннями.

 Зокрема, Закон пропонує законодавчі акти узгодити не з Конституцією та законами України, а з указами Президента України, якими затверджено систему центральних органів виконавчої влади та положення про них, тобто з підзаконними актами. Передбачається перерозподілити владні повноваження шляхом формальної заміни назв деяких центральних органів виконавчої влади, а також повноваження ліквідованих Президентом України територіальних органів Мінприроди України між місцевими державними адміністраціями, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, відповідними органами виконавчої влади АР Крим з наданням цим органам повноважень територіальних органів Мінприроди України. Такі законодавчі пропозиції не відповідають засадам організації і діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, що встановлені статтями 6, 19, пунктом 12 частини першої статті 92 та статті 120 Конституції України.

Повний текст дивіться у файлах нижче.

Документи

1) Переглянути повний цієї статті у вигляді файлу *.pdf