Середа 21 лют. 2024
Депутати розглянули питання роз’єднання Міненергоеко

Зараз найважливіше не просто роз’єднати цього монстра – Міненергоеко!

Всеукраїнська екологічна ліга вимагає від уряду СТВОРИТИ МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ!!!

Вчора відбулось в режимі відеоконференції засідання #ЕкоКомітету, до якого долучилась т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля України, пані О. Буславець, заступники міністра, Держекоінспекції, представники інших відомств.

Серед багатьох питань Порядку денного розглядалось питання про можливість роз’єднання Міністерства енергетики та захисту довкілля України на два окремих міністерства.
Депутати звернулися до т.в.о. міністра дати доручення своїм профільним заступникам підготувати обґрунтування щодо плюсів та мінусів даного процесу у теперішній ситуації, враховуючи організаційні, юридичні та фінансові аспекти роз’єднання з метою підготовки ґрунтовних пропозицій до прем’єр-міністра та до адміністрації Президента.

Дякуємо депутатам, що все-таки розглянули звернення громадських організацій, які протягом 10 місяців вимагали роз’єднання міністерства енергетики та екології! Сумніви викликає рішення щодо доручення заступникам міністра підготувати обґрунтування і пропозиції. Повна бездіяльність і дешеве фанфаронство саме цих заступників на чолі з попереднім міністром призвело до деградації природоохоронної галузі!

Щоб розпочати реформи – потрібно очистити керівництво міністерства від невігласів, грантожерів і бізнес лобістів!
Проект реформування галузі потребує стратегічних змін, і першочергово – розділення функцій у сфері охорони довкілля:

- формування та реалізація екологічної політики на національному та регіональному рівні (ЦООВ – міністерство);

- державний контроль та нагляд за дотриманням природоохоронного законодавства (Державна природоохоронна інспекція – ЦОВВ);

- дозвільна система та ліцензування (Державна служба);

- господарська  діяльность у сфері природокористування (НАК «Ліси України», НАК «Водні ресурси України», НАК «Корисні копалини України», тощо).

Всі природні ресурси, які є, в першу чергу, основою життєдіяльності природних екосистем, мають бути в координації міністерства захисту довкілля!
Тільки так можна буде подолати корупцію, залежність від бізнес структур, розпочати впровадження європейських директив і реально поліпшувати стан довкілля!

Докладніше на сайті Всеукраїнської екологічної ліги:

- Проект реформування природоохоронної галузі в Україні;

- Лист ВЕЛ Президенту України щодо роз’єднання Міненергоеко;

- Лист ВЕЛ Прем’єр-міністру України Шмигаля Д. А. щодо необхідності відновлення окремого Міністерства захисту довкілля;

- Прес-конференція громадських організацій щодо роз’єднання Міненергоеко.