Понеділок 20 трав. 2024
17 лютого 2012 р.
На засіданні Правління ВЕЛ було вирішено провести акцію «Громадський контроль вмісту ГМО в продуктах харчування». 

Метою акції є ознайомити населення з ситуацією щодо використання генетично модифікованих організмів в продуктах харчування в Україні, визначення ефективність та відповідність дійсності запровадженого в Україні маркування продуктів харчування щодо вмісту ГМО.

Для проведення акції були розроблені спеціальні методичні рекомендації, які були розіслані в усі осередки ВЕЛ. 

Акція передбачає проведення рейдів по продуктовим магазинам населених пунктів та відбір продуктів згідно запропонованого списку, який вміщений у методичні рекомендації. Після цього – аналіз даних проб продуктів в сертифікованих лабораторія на вміст ГМО, отримавши висновок щодо вмісту генетично модифікованих організмах в перевіреній продукції та передати його до Виконкому ВЕЛ для підведення підсумків акції «Громадський контроль вмісту ГМО в продуктах харчування».

Результати перевірки продуктів харчування щодо вмісту в них ГМО будуть оприлюднені на прес-конференції (м. Київ). Вони можуть використовуватися для обґрунтування вимог та пропозицій Всеукраїнської екологічної ліги в ході кампанії громадського лобіювання державних рішень з питань біобезпеки в Україні, започаткованої у 2006 р., для створення нормативно-законодавчої бази у сфері регулювання ввезення та використання ГМО на території України.

Було прочитано 2366 разів