Неділя 21 квіт. 2024
13 травня 2009 р.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 468 «Про затвердження Порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг». Прийняття її є важливим кроком у забезпеченні екологічних прав громадян – нам потрібні державні рішення, які насправді захищають життя і здоров’я мільйонів українців і відповідають національним інтересам України.

Понад три роки Всеукраїнська екологічна ліга докладала значних зусиль для прийняття цього документу. Відповідно до постанови з 1 липня 2009 р. харчові продукти, що містять генетично модифіковані організми або виготовлені з їх використанням, підлягають обов’язковому маркуванню, якщо вміст ГМО у сировині або продукті перевищує 0,1 %.

У разі, якщо ГМО в продукті немає або його вміст є меншим, ніж зазначено, може бути використано маркування «без ГМО», однак така інформація підлягає перевірці Держспоживстандартом.

Відповідно до постанови, харчові продукти, що містять ГМО або виготовлені з їх використанням і введені в обіг в Україні без маркування, підлягають вилученню з обігу.

Було прочитано 1492 разів