Субота 18 трав. 2024
1 серпня 2007 р.

Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Питання обігу харчових продуктів, що містять генетично модифіковані організми», проект якої підготувала Всеукраїнська екологічна ліга.

Постановою передбачено:

–        запровадження обов’язкового маркування харчових продуктів, які містять або можуть містити генетично модифіковані організми;

–        зазначення якісного складу ГМО або мікроорганізмів, вміст яких перевищує 0,9 % ;

–        заборона ввезення, виробництва та реалізації харчових продуктів, призначених для дитячого харчування, що містять генетично модифіковані організми.

Ми вдячні всім науковцям, громадським організаціям та засобам масової інформації, які були поряд під час кампанії ВЕЛ з питань біобезпеки.

«Прийняття Постанови є важливим кроком у забезпеченні екологічних прав громадян, – зазначила у своєму інтерв’ю перший заступник голови ВЕЛ Тетяна Тимочко, – нам потрібні державні рішення, які дійсно захищають життя і здоров’я мільйонів українців і відповідають національним інтересам України. Після прийняття Постанови, Всеукраїнська екологічна ліга бере під свій контроль її виконання та буде вимагати від органів державної влади послідовної реалізації даної постанови».

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 серпня 2007 р. N 985

Київ

Питання обігу харчових продуктів, що містять генетично модифіковані організми та/або мікроорганізми

На виконання Законів України «Про захист прав споживачів» (1023-12)

та «Про дитяче харчування» (142-16) і з метою гармонізації законодавства України з нормами Європейського Союзу Кабінет Міністрів України

п о с т а н о в л я є:

1. Ввезення та реалізація харчових продуктів, що містять генетично модифіковані організми та/або мікроорганізми в кількості більш як 0,9 відсотка, здійснюються за наявності відповідного маркування із зазначенням якісного складу таких продуктів.

Забороняються ввезення, виробництво та реалізація харчових продуктів, призначених для дитячого харчування, що містять генетично модифіковані організми та/або мікроорганізми.

2. Міністерству охорони здоров'я, Міністерству аграрної політики, Державному комітетові з питань технічного регулювання та споживчої політики забезпечити у межах своїх повноважень виконання цієї постанови.

 3. Ця постанова набирає чинності з 1 листопада 2007 року.

Прем’єр-міністр України В. ЯНУКОВИЧ

Інд. 28

Було прочитано 1845 разів