Субота 24 черв. 2017
Діяльність Черкаської обласної організації ВЕЛ за 2016 рік

15 січня 2016 р. голова Черкаської ОО ВЕЛ взяла участь у круглому столі  на тему «Процес реалізації Стратегії регіонального розвитку в Черкаській області: проблеми, досягнення та перспективи».

Cherkas 2016До участі у заході були запрошені: представники департаментів Черкаської ОДА, депутати обласної ради, учасники робочої групи з розробки Стратегії регіонального розвитку в області та Плану її реалізації, представники громадських організацій, засобів масової інформації та всі зацікавлені особи.

Мета “круглого столу” полягала в створенні комунікаційного майданчику влади, експертів, громадськості з підведення підсумків в частині етапу розробки Стратегії та Плану її реалізації а також напрацювання пропозицій щодо вдосконалення процесу реалізації Стратегії регіонального розвитку у Черкаській області.

Відзначено, що Стратегія розвитку Черкаської області до 2020 року – едина Стратегія в Україні, що є в  англомовному варіанті і була презентована у Брюсселі і схвалена саме за присутність екологічної складової в Стратегії. Наявніть Стратегії на англійській мові є позитивним поштовхом до співпраці з іноземними інвесторами.

Cherkas2 201616 січня 2016р. – участь у фестивалі «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно».Разом з Черкаською міською організацією ВДС «Екологічна варта» взяли участь у фестивалі. Мета: просвітницька робота щодо збереження лісових красунь. Проведення акції «Заміст ялинки-новорічна композиція».

18 січня 2016р. − з метою виховання небайдужого ставлення до проблем охорони навколишнього природного середовища; підтримки творчо обдарованої молоді; формування  громадянської позиції щодо захисту довкілля, любові до рідного краю та залучення дітей до здорового способу життя оголошено VI міський конкурс «Екологічна казка».

6 лютого 2016р. зустріч за громадськими діячами щодо проекту будівництва курників на території Чигиринщини, реалізація якого завдасть непоправної шкоди досі чистій природі Чигиринщини, пам’яткам історії, культури, археології, гідрології. Концентрація у повітрі, ґрунті та воді сотень тисяч тон небезпечних хімічних сполук, курячого посліду і пилу, тваринних вірусів отруїть довкілля, ґрунтові води, підірве здоров’я людей. Прийнято рішення щодо звернення до Черкаської ОДА та облради щодо неприпустимості такого будівництва на території, що є символом державності, волі й свободи України.

Січень-лютий 2016р.

Контроль за ліквідацією стихійного звалища люмінесцентних ламп в Чигиринському районі Черкаської області.

Участь в розробці обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на період 2016 – 2020 роки.

Участь у розробці Проекту обласної програми вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них на 2016 – 2018 роки.

9 березня 2016р. – подано Заявку на участь у програмі «Розвиток організацій  громадянського суспільства».

9 березня Розпорядженням обласної державної адміністрації від 09.03.2016 № 104 утворено комісію з оцінки та конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету. В склад комісії включено Фоміну Н.М.

Cherkas3 201616 березня 2016 р. у кінозалі Черкаського державного технологічного університету відбувся науково-практичний семінар «Діяльність суб'єктів господарювання у сфері водокористування: законодавство, економіка, технології».

В роботі семінару взяли участь фахівці з управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА, Державної екологічної інспекції у Черкаській області, фахівці з даного напрямку діяльності промислових, комунальних та інших підприємств і організацій, представники бізнесу та неурядових екологічних організацій Черкаської області.

В організації та проведенні семінару взяли  участь: Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА, Державна екологічна інспекція у Черкаській області та ТОВ «ТРІМ СТАР».

22 березня – підведення підсумків VІ міського конкурсу  «Екологічна казка», що приурочений до Всесвітнього дня водних ресурсів.У підготовці та проведенні заходу взяли участь: Черкаська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги, Черкаська обласна організація Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта», Центр дитячої та юнацької творчості, КП «Черкасиводоканал», читацький буккросинг-клуб «Freebook» ЧНУ ім. Богдана Хмельницького.

22 березня - урок екологічних знань  (СПШ№15).

Cherkas4 2016

Березень 2016р. започатковано дві нових екологічних акції:

– «Зелений вир» - зі збирання макулатури;

– Сортування побутових відходів під гаслом «Сортує сміття кожна родина-до сталого розвитку йде Україна».

Cherkas5 2016

12-17 квітня участь у тренінговому курсі з лідерства представників ОГС (м. Полтава) в рамках Програми організаційного розвитку та лідерства. Навчання  було присвячене особистому розвитку лідера/керівника ОГС та фокусувалося на широкому спекторі компетенцій лідера: поєднання знаннь та навичок, відношення до роботи та цінностей необхідних задля успішного управління громадською організацією та командою однодумців загалом. Цей тренінг був першим кроком Програми організаційного розвитку і в ньому взяли участь голова ЧеркОО ВЕЛ Фоміна Н.М. та голова  ЧОО НМЦ «Екологічні ініціативи» Тупицький Богдан.

29 квітня 2016р. Участь голови ЧеркОО ВЕЛ в засіданні комісії з оцінки та конкурсного відбору природоохоронних проектів і заходів, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів обласного бюджету у 2016 році.

4 травня 2016р. Акція «Батарейкам – утилізація!», в рамках якої була проведена лотерея: кожен, хто вкинув у спеціальний контейнер 3 і більше батарейок ставав учасником розіграшу Флеш-карти. Результатами акції: кількість учасників розіграшу – 50 чоловік; кількість зібраних батарейок – більше 400. Встановлено контейнери на збір відпрацьованих елементів живлення в навчальних корпусах №2, 3, 4. Переможець лотереї отримав флешку, учасники заходу задоволення а природа неоціненну допомогу!  Акція відбулася в рамках Тижня сталого розвитку в Черкаському державному технологічному університеті.

17 та 24 травня 2016 р. за участі Черкаської обласної організації ВЕЛ проведено семінари для голів сільських рад на тему «Розвиток заповідної справи на Черкащині». Учасникам семінарів роздано книги «Заповідна Черкащина», журнали «Екологічний вісник», буклети та інші інформаційні матеріали.

Cherkas6 201621-25 травня 2016 р. участь у тренінгу«Програма лідерства та організаційного розвитку» у комплексі «Коруна» (Івано-Франківська область). Навчання присвячене організаційному розвитку й охоплює основні питання менеджменту організацій: стратегічне лідерство, оцінка впливу ОГС, фінансовий менеджмент та управління людськими ресурсами, мережі, партнерство, організацій: стратегічне лідерство, оцінка впливу ОГС, фінансовий менеджмент та управління людськими ресурсами, мережі, партнерство, комунікації та просування, – все необхідне для успішного управління громадською організацією та командою однодумців загалом. Під час тренінгу відбулась зустріч з міжнародними аудиторами та трансформування результатів самооцінки організації в план дій організації.

Травень 2016 р. Видано брошуру «Збережемо довкілля разом» тиражем 1000 екземплярів.

Травень 2016р. Нагородження переможців Всеукраїнської акції «Збережи первоцвіти» в селі Веселий хутір.

14-16 червня 2016 року (Львів) Участь активістів ЧеркОО ВЕЛ у тренінгу «Інструменти Комунікації, Співпраця та Лідерство в Сфері Екологічної та Енергетичної Ефективності Міст України», організований РЕЦ в рамках програми «Удосконалення Місцевого Екологічного Планування та Розвиток Екологічного Громадянського Суспільства в Україні». Даний семінар був частиною цієї рамкової програми і організований за підтримки урядів США, Норвегії, Японії та інших партнерів РЕЦ. Різноманітні засоби та технології для ефективної внутрішньої та зовнішньої комунікації були фокусом семінару.

Cherkas7 201617 червня 2016 року голова організації взяла участь у круглому столі, що відбувся у м. Корсунь-Шевченківський (Черкаська область) для представників бізнесових структур та працівників комунальної сфери щодо підготовки та реалізації програм розвитку населених пунктів на засадах збалансованого розвитку. Захід відбувся в рамках проекту Всеукраїнської екологічної ліги «Центр кращих практик збалансованого розвитку в Україні» в рамках виконання Проекту ПРООН/ГЕФ «Ініціативи громад щодо реалізації положень Конвенцій Ріо». На заході було обговорено наступні питання:

– формування партнерської співпраці між представниками органів влади, місцевих громад, бізнесу та неурядових організацій для розв’язання проблем поводження з відходами;

– інтеграція положень Конвенцій Ріо до галузевих політик (економіка, соціальна сфера, охорона довкілля, енергетика транспорт, сільське господарство освіта та наука, регіональний розвиток і житлово-комунальне господарство);

– корпоративна соціальна відповідальність;

– державно-приватне партнерство як механізм взаємодії держави та бізнесу;

–збалансоване виробництво та споживання;

– роль приватного сектора в реалізації принципів збалансованого розвитку в Україні;

– європейський досвід організації системи роздільного збирання ТПВ. 

5 липня 2016р. Участь голови Черкаської обласної організаціїї ВЕЛ, голови наукової ради та членів ЧОО НМЦ «Екологічні ініціативи» у семінарі –тренінгу «Екологічна стежина: форми та методи організації» у Центрі кращих збалансованого розвитку в Україні.

1-7 серпня 2016 р. Участь в Енергетичномсу майстер-класі .“LINK Energy Master Class” взял члени ЧеркОО НМЦ «Екологічні ініціативи» Андрущенко Михайло та Кікоть Ольга.

12 серпня 2016 р. Участь у засіданні круглого столу щодо використання коштів екологічного фонду Черкащини. За січень – липень 2016 року черкаські суб’єкти господарювання сплатили до зведеного бюджету понад 19,6 млн. грн. екологічного податку, що на 21,7% або на 3,5 млн. грн. перевищує минулорічні показники. Надходження з цього платежу розщеплюються в такій пропорції: 20% спрямовується до спеціального фонду державного бюджету, 80% - до місцевого бюджету. “Таким чином, до державної казни надійшло понад 3,9 млн. грн., а до місцевої – майже 15,7 млн. гривень”. Статус платників екологічного податку визначений статтею 240 Податкового кодексу України. До них, зокрема, відносяться суб’єкти господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними або пересувними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, розміщують відходи тощо.

15 вересня 2016р. активісти Черкаської ОО ВЕЛ та ЧОО НМЦ «Екологічні ініціативи» взяли участь в громадських слуханнях шодо будівництва сміттєспалювального заводу. Голова організації Фоміна Н.М. виступила з пропозицією щодо необхідності будівництва в Черкасах смітте-сортувального переробного заводу, але не такого як нам пропонують, адже до пропонуємого є дуже багато зауважень, що негативно вплинуть на стан здоров`я населення.

20-21 жовтня 2016 р. участь голови ЧеркОО ВЕЛ Фоміної Н.М., голови міської організації ВДС «Екологічна варта» Довгаль Л.В., голови наукової ради ЧЕРКОО ВЕЛ Столяренка Г.С. в національному семінарі з питань екологічної та енергетичної обізнаності та освітньої стратегії та інвестиційному форумі Регіонального Екологічного Центру Мета заходів: сприяти формуванню обізнаності з екологічних і енергетичних питань та навчанню у цій сфері шляхом розробки освітньої стратегії та інструментів із питань екологічної та енергетичної ефективності. На інвестиційному форумі виступили представники посольств європейських держав та донори з фінансування проектів з енергоефективності.

На Форумі було підведено підсумки конкурсу грантів з енергоефективності. Черкаська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги стала переможцем і отримала документи на отримання фінансування проекту «Cherkasy Green Energi».

Протягом року активісти Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги брали участь в роботі Громадських рад при Черкаській обласній державній адміністрації та Державній екологічній інспекції у Черкаській області.

У 2016 році видано:

–брошуру «Збережемо довкілля разом» (1000 екз.);

–брошуру «Вода-джерело життя»(2000екз.);

–брошуру «Збережемо довкілля» (тираж 4000 екз.);

-книгу «Підвищення екологічної культури-шлях до збереження довкілля» (тираж 2000 екз).

Cherkas8 2016

Новий ресурс

sd4ua

Громадська приймальня

Актуально!

Перспективи відновлення Сходу України на засадах  збалансованого розвитку

Вплив воєнних дій на довкілля

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи