Версія для друку
Заходи у 2017 році

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ КООРДИНАТОРІВ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

11 квітня 2017 р.

17916192 1514083628624611 522218909 oВсеукраїнська екологічна ліга створила Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта» у селі Виграїв Корсунь-Шевченківського району Черкаської області у приміщенні колишньої школи, основаної у 1914 році. Це відбулося за підтримки Корсунь-Шевченківської районної ради, районної державної адміністрації та Виграївської сільської ради.

11 квітня 2017 року Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта» відвідали 25 освітян (викладачі шкіл та ліцеїв, інститутів та університетів, представники позашкільних закладів з різних куточків України). Програма семінару була неймовірно цікава та насичена.17916890 1514084241957883 2091095839 o

Розпочався день з історичної частини – освітяни відвідали Виграївський музей козацької слави, де ознайомились з експозиціями музеїв, що висвітлюють історичний і культурний розвиток села.

У програмі семінару учасники були дуже активними під час проведення Методичної скриньки «Акції та заходи: як бути дружніми до довкілля». Викладачам розповідали про екологічні акції та заходи. Учасники ознайомились із можливостями застосування цікавих екологічно дружніх технологій: сонячні батареї, твердопаливний котел, сухий туалет, енергоефективне освітлення. Відвідали ділянки енергетичної верби та органічного землеробства.17916187 1514083625291278 658399622 o

Цілюще повітря соснового лісу, надзвичайно чиста вода, якісні продукти харчування, охорона території із цілодобовим відеоспостереженням – все це забезпечило комфортне та безпечне перебування людей в Інформаційно-просвітницькому центрі «Екологічна варта».

Зацікавлені викладачі, з новими ідеями та наповненні натхнення, ознайомлені з екологічними проблемами в Україні та новими екологічно дружніми технологіями повернулися додому, щоб поділитися новими враженнями з колегами та друзями.

 

 

 
11 ЛИПНЯ 2017 Р. РОЗПОЧАЛА СВОЮ РОБОТУ ШКОЛА ЗАПОВІДНОЇ СПРАВИ ІМЕНІ ТЕТЯНИ АНДРІЄНКО
 

unnamed 211 липня 2017 р. розпочала свою роботу Школа заповідної справи імені Тетяни Андрієнко –  зініційована та організована Всеукраїнською екологічною лігою за сприяння Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАНУ. Заняття проходили у приміщенні Центру кращих практик збалансованого розвитку в Україні (с. Виграїв, Черкаська обл., Корсунь-Шевченківський р-н).

У роботі школи брали участь представники об’єктів ПЗФ, науковці, які працюють у сфері заповідної справи, аспіранти, студенти, активісти громадських організацій природоохоронного спрямування. Першого дня вони мали змогу ознайомитися  з Центром кращих практик збалансованого розвитку в Україні та відвідати Музей козацької слави  у селі Виграїв.

Тимочко Тетяна Валентинівна, голова Всеукраїнської екологічної ліги, висловила сподівання, що Школа стане тим джерелом, з якого молоде покоління фахівців природно-заповідної справи через призму здобутків попередніх поколінь збагатиться досвідом та традиціями у галузі охорони природи, побажала учасникам плідної роботи та приємних вражень.

Лукаш Олександр Васильович, доктор біологічних наук, професор кафедри екології та охорони природи Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, розповів про витоки наукової школи Тетяни Леонідівни Андрієнко та саму ідею виникнення Школи заповідної справи.

12 липня учасники здійснили подорож екологічною стежкою. Ботаніки, зоологи, орнітологи були в захваті від природи Черкащини та поставили собі за мету зробити свій внесок у доопрацювання стежки.

Під час  пленарного засідання Петрович Олеся Зіновіївна, головний спеціаліст  відділу координації наукових досліджень, еколого-освітньої та рекреаційної діяльності Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів представила змістовну доповідь про стан та перспективи розвитку природно-заповідного фонду України.

Коротченко Ірина Андріївна,  кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії охорони фіторізноманіття та рослинних ресурсів Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного НАН України  розповіла про створення об'єктів природно-заповідного фонду на ботанічно цінних територіях.

Збалансований (сталий) розвиток є пріоритетним для нашої країни та потребує впровадження його засад у всі галузі. Саме цій темі було присвячено засідання спеціальної дискусійної платформи «Перспективи реалізації Стратегії сталого розвитку України». Руденко Леонід Григорович, доктор географічних наук, академік НАН України, професор, директор Інституту географії НАН України, розповів про природні ресурси регіонів крізь призму Глобальних Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Під час продовження пленарного засідання Бурковський Олексій Петрович, голова Наукової ради Донецької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, свою доповідь присвятив перспективам відновлення природних екосистем та приватного заповідання в разі впровадження ринку земель сільсько-господарського призначення.

Галущенко Сергій Володимирович, науковий співробітник Національного природного парку «Деснянсько-Старогутський», висловив своє бачення ролі територій суворого режиму охорони в системі природно-заповідного фонду України.

Бузунко Петро Андрійович, аспірант кафедри екології та охорони природи Чернігівського педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, навів реальні приклади проблем та перспектив створення нових заповідних територій (на прикладі Семенівського району Чернігівської області).

Гальченко Надія Павлівна, кандидат біологічних наук, доцент Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, свій виступ присвятила питанню подальшого заповідання регіональних ландшафтних парків.

Всі учасники брали активну участь у дискусіях і обмінювалися знаннями та ідеями.

Попереду їх ще чекає багато досліджень та плідної роботи.

Бажаємо успіхів!

 

 

 

Було прочитано 1359 разів