Середа 26 лют. 2020
Загроза сміттєвого колапсу в столиці

Загроза сміттєвого колапсу в столиці

5 полігонВкотре на проблеми поводження з відходами в Україні спекулюють різного ґатунку «політики». Перекриття під’їзду до п’ятого полігону призведе до сміттєвого колапсу столиці і прилеглих населених пунктах,  і водночас це вигідно комусь, хто не має жодного відношення до питань екологічної безпеки.

Але безпека і права людей – є одним із маркерів цивілізації країни. На жаль, в нашій країні навіть правами і безпекою людей готові маніпулювати заради особистих інтересів.
Вже котрий день відбувається перекриття п’ятого полігону в селі Підгірці Обухівського району, що на Київщині. Закриття полігону з першого жовтня 2018 року вимагає група людей, яка приїздить на автобусах щодня. І все було б добре, якби… Куди  дівати сміття з Києва? Засіяти всі прилеглі до міста лісосмуги та поля? А наслідки? А екологічна катастрофа?

Київська влада втратила багато часу, що мала б використовувати на будівництво нового сміттєпереробного заводу. Весь цивілізований світ використовує сміття як ресурс, який хоч і не безкоштовний, проте ресурс. А у нас невідомі «псевдоактивісти» блокують полігон який приймає 40% київського сміття. 

Виникають питання: Що робити з полігоном? Хто забезпечить консервацію полігону? Куди має подітись газ та фільтрат який вже є і ще буде виділятись?

Київ не зміг профінансувати будівництво нового заводу.

 Як київська влада має  фінансувати реконструкцію і рекультивацію полігону, коли треба  буде в авральному режимі вивозити по всіх областях України київське сміття?

Люди, які перекривають сміттєзвалище в Підгірцях свідомі того, що вони є екологічними терористами. Покинутий полігон без контролю рівня фільтрату, без дегазації та рекультивації – бомба уповільненої дії, яка призведе до екологічної катастрофи. Влада має рішуче захистити безпеку киян та місцевих мешканців, і забезпечити штатний режим роботи полігону – екологічно небезпечного об’єкту до повного його закриття. Сподіваємось, що і місцева влада с. Підгірці, і районна влада Обухівського району, і Київська влада дійдуть згоди і приймуть цивілізоване рішення щодо подальшої рекультивації п’ятого полігону та будівництва сміттєпереробного заводу.

Новий ресурс

sd4ua

Актуально!

Снимок

Перспективи відновлення Сходу України на засадах  збалансованого розвитку

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи