Неділя 25 серп. 2019
Просвітницькі семінари для вчителів та бібліотекарів Миколаївської області (15-16 квітня 2015 р., м. Миколаїв)

У рамках ініціативи «Громадське лобіювання інтеграції екологічної складової у стратегії і програми регіонального розвитку» Всеукраїнська екологічна ліга провела просвітницькі семінари для вчителів та бібліотекарів Миколаївської області.

IMG 233915 квітня 2015 року в приміщенні Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар «Еколого-просвітницька діяльність у педагогічній діяльності», на якому фахівці ВЕЛ розповідали про педагогічні методи та прийоми, які використовують для формування у дітей екологічного світогляду та дбайливого ставлення до природи.

У семінарі взяли участь учителі з більш ніж 20-ти населених пунктів Миколаївської області.

IMG 2352Під час заходу керівник виконавчого комітету Всеукраїнської екологічної ліги Олена Шемет розповіла про основні напрями природоохоронної діяльності Ліги. Вона акцентувала увагу на акції «Заміни лампу – зміни світ», яка наразі проходить у рамках проекту ПРООН в Україні «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення».

IMG 2344Координатор Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта» Наталія Данилюк продемонструвала частину тренінгу для дітей «За життя без сміття», який можна проводити зі школярами різного віку. Він складався з різних структурних елементів, таких як рефлексія, створення міні-проектів, презентацій та ін. Серед методичних прийомів були представлені руханка «Австралійський дощ» та мозковий штурм.

IMG 252316 квітня 2015 року в Миколаївській обласній науковій бібліотеці імені О. Гмирьова відбувся семінар «Еколого-просвітницька діяльність у бібліотечній справі». Експерти Всеукраїнської екологічної ліги зосередили увагу на проблемах споживацького способу життя, коли людина для задоволення свої потреб використовує більше речей, ніж їй потрібно. При цьому більшу частину з них викидають до ще того, як предмети втратять свої функціональні властивості. Таким чином, швидкість утворення побутового сміття перевищує темпи його утилізації. Учасникам семінару був продемонстрований фільм «Історія речей», в якому показано екологічні наслідки масштабного виробництва  товарів у бідних країнах світу.

IMG 2368Бібліотекарям Миколаївської області було безкоштовно передано 68 екземплярів третього тому Екологічної енциклопедії та комплекти літератури природоохоронного спрямування.

Новий ресурс

sd4ua

Громадська приймальня

Актуально!

Перспективи відновлення Сходу України на засадах  збалансованого розвитку

Вплив воєнних дій на довкілля

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи