Понеділок 21 жовт. 2019
Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою (World Day to Combat Desertification and Drought) 

ПустеляГенеральна Асамблея ООН проголосила 17 червня Всесвітнім днем боротьби з опустелюванням і посухою у 1995 році у зв’язку з річницею від дня прийняття Конвенції Організації Об’єднаних Націй про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи та/або опустелювання, особливо в Африці (Париж, Франція). Конвенція була ухвалена та відкрита для підписання в 1994 році в Парижі, Франція. На сьогоднішній день її сторонами є 193 країни світу. Україна приєдналася до Конвенції у 2002 р. Ця конвенція є однією з найбільших міжнародних угод природоохоронного спрямування (поряд з Конвенцією ООН про біологічне різноманіття та Рамковою Конвенцією ООН про зміну клімату).

Державам пропонувалося присвячувати Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці в боротьбі з опустелюванням і наслідками посухи і про хід реалізації Конвенції про боротьбу з опустелюванням.

За даними Генеральної асамблеї ООН, нині майже третина планети перебуває під загрозою висихання, понад мільярд людей може опинитися в пустелі. Причинами цього називають чотири основні види діяльності людини: надмірна культивація земель; перевипас; вирубування лісів та зрошення з порушенням норм і вимог. Опустелювання несе катастрофічні неврожаї, падіж худоби, пересихання водних джерел, засолення земель, наступ пісків на місця проживання людей. Все це спричинює масову міграцію населення, конфлікти і зростання бідності. Такі райони є більш ніж у 110 країнах світу, на всіх континентах, за винятком Антарктиди. В них проживає майже 2 мільярди людей, в основному в бідних регіонах.

Україна відчула загрозу опустелювання близько 40 років тому, коли в південних областях подекуди зафіксували піщані бурі, почали зникати флора та фауна, люди покинули свої домівки.