Вівторок 19 бер. 2024
Дельфінарії – це жорстока розвага!

delfinary nemo39 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття» № 323-VIII, згідно з яким забороняється діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води. Громадські природоохоронні організації багато років домагалися ухвалення цього закону, оскільки більшість дельфінаріїв, які працюють в Україні, утримують дельфінів у невідповідних умовах.

На жаль, незважаючи на ухвалений закон, деякі підприємці продовжують жорстоку експлуатацію цих високорозвинених та граційних тварин. 

80 1 2Диких дельфінів виловлюють в морі, при цьому в процесі вилову та транспортування дельфіни часто отримують травми і гинуть в дорозі.

У природі дельфіни живуть великими сім’ями, де все життя діти перебувають поряд з матерями. Розлучення з родичами тяжко пригнічує дельфінів.

На волі дельфіни пропливають величезні відстані – до 50 км за день. Утримання цих тварин у дельфінаріях спричинює затримку фізичного розвитку та появу хвороб.

staya delfinov podvodnye semki 1920x1200

Дельфіни є дуже розумними тваринами з сильно розвиненою самосвідомістю. Монотонне виконання однотипних трюків призводить до згасання інтелекту та загального пригнічення тварини.

Загроза для природних популяцій дельфінів 

 У Чорному морі водяться три види дельфінів: афаліна чорноморська (Tursiops truncatus ponticus), білобочка чорноморська (Delphinus delphis ponticus) та азовка (Phocoena phocoena relicta). Всі вони занесені до Червоної книги України, тому їхній вилов та комерційне використання заборонені.

Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» умови утримання тварин мають відповідати  їхнім  біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Постійний шум, хлорована вода та напружений графік виступів створюють несприятливі умови для утримування дельфінів та порушують зазначений закон України.

Що робити?

Дельфіни, які тривалий час перебували в неволі або були вилучені з природного середовища в ранньому віці, не здатні до самостійного життя у морі та можуть загинути, якщо їх повернути у дику природу.

Проблему можна розв’язати, заборонивши поповнювати дельфінарії новими особинами, таким чином, через деякий час діяльність цієї індустрії розваг припиниться. 

Зрозуміло, що у людини виникає бажання подивитися зблизька на цих граційних та доброзичливих тварин. Це можна зробити під час морських екскурсій, де дельфіни живуть на волі та дійсно є щасливими, або переглянувши науково-популярні фільми, з яких можна справді отримати наукові знання про життя дельфінів.

19487633

 

Досвід інших країн

Уряд Індії офіційно визнав дельфінів «особистостями, що не належать до людського роду».

Дельфінарії вже заборонили у таких країнах, як Коста-Ріка (у 2005 році), Хорватія (з 2009 року – заборона на утримання в неволі морських ссавців), Греція (у 2011 році), Швейцарія (з 2012 року заборонено імпорт живих китоподібних), Індія (у 2013 році), США (штат Каліфорнія – у 2014 році).

Події

Жорстокі розваги: у Вінницькій області дельфіни протягом 4 років живуть у звичайному санаторському басейні

Інформаційні матеріали

Буклет "Скажи «Ні» жорстокому поводженню з дельфінами!"Скажи «Ні» жорстокому поводженню з дельфінами!" 

Про затвердження Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі

Стаття "Захистемо дельфінів"

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи